За підсумками деклараційної кампанії-2019 найбільші суми податку на доходи фізичних осіб за 2018 рік сплатили мешканці Києва та Київської області. Платники столиці перерахували до бюджету 2 млрд грн, а Київської області – 120 млн грн. Абсолютним рекордсменом виявився киянин, який сплатив податків на суму майже 1 млрд грн.

Загалом у результаті кампанії декларування доходів, отриманих протягом минулого року, українці сплатили 3,2 млрд грн податку на доходи фізичних осіб та майже 440 млн грн військового збору.

Про це повідомляє прес-служба ДФС України.

– Найбільші суми податку на доходи фізичних осіб сплачено декларантами м. Києва (2 млрд грн), Київської (120 млн грн), Харківської (106 млн грн) та Одеської (104 млн грн) областей. Безумовним рекордом надходжень до бюджету є сплата мешканцем м. Києва податкових зобов’язань у сумі майже 1 мільярд гривень, – йдеться у повідомленні.

За інформацією ДФС, так само розподілились і податкові зобов’язання з військового збору: майже 278 млн грн у місті Києві, 16 млн грн – на Київщині та по 14 млн грн – на Харківщині та Одещині.

Загалом, кількість декларацій про майновий стан і доходи, поданих громадянами станом на 1 серпня 2019 року, збільшилася порівняно з минулим роком на 14 тисяч.

Сума задекларованих доходів зросла на 27 млрд грн, сума узгоджених до сплати податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб – збільшилася на понад 1 млрд грн, а з військового збору – на 200 млн грн.

На думку податківців, це свідчить про активну громадянську позицію та високий рівень податкової свідомості українців.

ДФС нагадує, що тим, хто не сплатив податки на доходи фізосіб та військовий збір до кінцевого терміну 31 липня 2019, загрожує відповідальність у вигляді штрафу відповідно до п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України.