Днями в Яготинській центральній районній лікарні запрацювало нове дороговартісне обладнання відео-ендоскоп PENTAX.

Відеоендоскопічна система виробництва Німеччини. Разом з ендоскопом були придбані додаткові прилади, для забору проб. Це дасть можливість не лише проводити діагностику, але й брати проби для подальшого їх дослідження.

Медики, які працюють на цьому устаткуванні, не приховують свого задоволення. Кажуть є навіть можливість проведення віртуальної хромоендоскопії. Це є спеціальна технологія , яка дозволяє визначити ракові зміни, також перед ракові зміни в слизистій оболонці в просвіті шлунково- кишкового тракту.

Попередньо, лікар-ендоскопіст Олександр Буйновський, пройшов спеціальне навчання. Втім, на цьому вирішив не зупинятися, й на далі планує продовжити підвищення своєї кваліфікації в кращих закладах країни аби використовувати усі можливості обладнання.

Вартість ендоскопічної системи понад 3 мільйони гривен. Частину коштів було залучено за рахунок субвенції з бюджетів сільських рад та району.

За словами, головного лікаря КНП “Яготинська ЦРЛ” Вадима Нескороженого, наразі обстеження жителів міста та району безкоштовне, пацієнтам необхідно лише придбати витратні матеріали.

Для решти громадян, не місцевих, послуга коштуватиме близько 400 грн, це на 200-300 грн. дешевше, аніж в обласній та приватних лікарнях Києва.

Фото: Яготинська РДА