Прозорість і відкритість влади неможлива без доступності відкритих даних. Одна із структур, яка працює над удосконаленням процесу такої доступності – громадська рада при Державному агентстві з питань електронного урядування.  Е-Громрада, як зауважується на її Фейсбук-сторінці, є важливою платформою взаємодії між громадою і владою.

Зараз комітет Громадської ради з відкритих даних працює над консолідацією громадської і експертної думки щодо питання розвитку напрямку відкритих даних в Україні, і запрошує всіх до співпраці і спільної реалізації пропозицій.

«Шукаємо цікаві пропозиції щодо розвитку відкритих даних (нові набори, реестри, дані, проекти законів, розпорядження, ідеї…). Плануємо зібрати Всі ідеї, опрацювати і підготувати для голосування на Засіданні Громради 19 Вересня 2019 р. Потім подаємо далі е-Агентству для впровадження у життя! Потім стежимо й лобіюємо зазначені пропозиції. Потім отримаємо Позитивний результат!», зауважується в повідомленні Громадської ради.

Експерти і представники громадськості можуть надсилати свої пропозиції до 10 вересня, аби можна було їх опрацювати і сформулювати єдиний документ до 19 вересня.

Пропозиції можна надіслати в коментарях на Фейсбук-сторінці Громадська рада при Державному агентстві з питань електронного урядування за посиланням або на електронну пошту gromrada@e.gov.ua.