Голова Київської облдержадміністрації Михайло Бно-Айріян провів робочу нараду щодо перспектив надання міждержавному пункту пропуску «Вільча-Олександрівка» статусу міжнародного.

Присутні обговорили питання щодо фінансового забезпечення проектування та проведення підготовчих робіт з будівництва пункту пропуску через державний кордон, техніко-економічне обґрунтування, відведення земельної ділянки для будівництва оновленого пункту пропуску та стан виконання робіт з ремонту автомобільних доріг Р02 Київ-Іванків-Овруч та Т-10-35/Р-02 – станція Вільча – КПП «Вільча-Олександрівка». Зокрема, презентували типовий проект пункту пропуску для автомобільного сполучення.

«Ми їздили на пункт пропуску «Вільча-Олександрівка» та дивилися як там все облаштовано. Однозначно, розбудова існуючого пункту та надання міжнародного статусу призведе до значного економічного ефекту, поглиблення міжнародного зв’язку та сприятиме розвитку туристичної галузі. Сьогодні я хочу почути ваші пропозиції», – звернувся до присутніх Михайло Бно-Айріян.

Зокрема, очільник області наголосив, що проблемне питання щодо міждержавного пункту пропуску «Вільча-Олександрівка» буде піднято на зустрічі президента України Володимира Зеленського з президентом Білорусі Олександром Лукашенко в жовтні.

За результатом обговорень голова Київської ОДА надав доручення ініціювати звернення до Кабінету Міністрів України з обґрунтованими пропозиціями щодо вирішення комплексу питань, пов’язаних з наданням статусу міжнародного пункту пропуску «Вільча-Олександрівка».