Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Київ та низка міст Київщини ухвалили рішення про створення асоціації “Київська агломерація”.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Майже два роки тому ми розпочали процес створення асоціації «Київська агломерація». За цей час проведено чимало консультацій з міськими головами, селищними та сільськими головами, радами територіальних громад Київської області. Це міста Бориспіль, Боярка, Бровари, Буча, Васильків, Вишгород, Вишневе, Ірпінь, Обухів, Українка і селища міського типу — Ворзель, Глеваха, Гостомель, Калинівка, Коцюбинське та багато інших”, – сказав мер столиці Віталій Кличко.

За його словами, основним принципом створення такої мега асоціації стали рівноправні партнерські умови для кожного міста і селища, яке входить в агломерацію.

“Співпраця столиці і навколишніх міст прискорить розвиток регіону, його інфраструктури, збільшить інвестиційну привабливість великого Києва. Адже ми взаємопов’язані трудовими ресурсами, інфраструктурою”, – зазначив Кличко.

Він підкреслив, що щодня до Києва з навколишніх міст та селищ приїжджає на роботу близько півмільйона людей.

“Саме Київський регіон є однією з найбільших столичних європейських агломерацій із сукупним населенням понад 4 мільйони осіб”, – додав він.

До столичної агломерації долучилися 19 прилеглих до столиці населених пунктів.

Головою “Київської агломерації” обрали мера Києва Віталія Кличка.