Комітет з питань місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував депутатам ВРУ прийняти законопроект, який спростив би процедуру затвердження перспективних планів формування об’єднаних територіальних громад. Про це повідомляється на сайті “Децентралізація”.

У разі прийняття законопроекту, об’єднані громади створюватимуться виключно за перспективним планом який розроблятиметься обласною державною адміністрацією і затверджуватиметься Кабінетом Міністрів. Процедура більше не передбачатиме етапу схвалення перспективних планів обласними радами.

“Більшість депутатів обласних рад завжди були конструктивно налаштовані на створення якісних перспективних планів. І ми вдячні їм. Там, де це вдавалося краще, швидко з’являлися можливості для створення спроможних громад, які своїм прикладом надихали і підштовхували до дій інших, а отже, рухали реформу в цілому”, – прокоментував рішення Комітету заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода.

Також він додав, що після п’яти років об’єднання на перспективній мапі громад країни все ще є білі плями. Серед причин назвав відсутність політичних компромісів на рівні регіонів. Проте заступник міністра вважає, що в таких рішеннях потрібно більше прагматичності.

“Ми не усуваємо представників органів місцевого самоврядування від формування спроможних громад, бо до створенням перспективних планів будуть залучені профільні асоціації, які представляють інтереси ОМС всіх рівнів”, – зазначив він.

За його інформацією, протягом 2015-2019 років перспективними планами вдалося покрити 87% території України. При цьому, в Одеській області перспективний план охоплює лише 40% території, в Київській – 54%, Вінницькій – 76%, Черкаській – 75% території. Закарпатська область схвалила перспективний план лише декілька тижнів тому і ще не встигла подати його на розгляд до Кабміну.