Громадянське суспільство треба розвивати й навчати комунікації. Адже якісний діалог влада-громада-партнери – є запорукою успішного розвитку міста. Одним із потужних та успішних інструментів організації громадянського суспільства стала низка форумів «Київ – столиця діалогу». Протягом 5 місяців активні жителі Києва на практиці вчилися комунікації з органами влади, розширювали свої знання у формуванні та реалізації міських політик та вдосконалювали навички спілкування під час прийняття управлінських рішень.

– На цьому форумі ми вперше, хоча очолюю дві громадські організації: євроклуб «Прометей» та «Правозахист освітян». Мені цікаво було послухати успішні приклади від інших ГО, знайти контакти, які допоможуть розвиватись моїм організаціям. А також завдяки прикладам та порадам інших хочеться перевірити, чи у правильному напрямку ми рухаємось і як можна покращити результати, – поділилася директор школи № 275 імені Володимира Кравчука Оксана Антощак.

Загалом такі форуми відбулись у кожному з 10 районів Києва. Мешканців Печерська, наприклад, цікавила взаємодія патрульної поліції та громади (Community Policing) та розвиток району. А от мешканці Голосієва закцентували увагу на тому, як використовувати ненасильницький підхід у діалозі влади та громади та як залучати ресурси для потреб ОГС. Підбивали підсумки по усім форумам в одному із найбільших районів міста – Деснянському.

– Кожен район столиці має свою специфіку, свою проблематику, свій економічний й туристичний потенціал. Певний період життя я й сам належав до спільноти громадських активістів, тому як ніхто знаю, що саме з громадських ініціатив починаються найбільш необхідні для людей проєкти. Як директор Департаменту, можу запевнити – місто й надалі на основі партнерських відносин з громадою спільно покращуватиме життя киян, – зазначив директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк.

 

За даними анкетування, яке проводилося після кожного форуму, 90% опитуваних вказало, що форум був для них корисний, а 85%, що він виправдав їх очікування. Загалом їх відвідало майже тисяча активних жителів міста.

22 листопада відбудеться Загальноміський форум. На якому обговорять локальні й загальні проблеми столиці та способи їх вирішення щодо кожного району міста.

Форуми організацій громадянського суспільства «Київ – столиця діалогу» відбувалися за підтримки Департаменту суспільних комунікацій КМДА, Центру публічної комунікації та інформації та Координаційного комітету Громадських рад при державних адміністраціях міста Києва.

Джерело: Вечірній Київ