Про опале листя вже писано-переписано, говорено-переговорено. Зазвичай всі чомусь пишуть про спалювання листя та як це шкідливо. Таке враження, що листя в країні одночасно спалюють мільйони людей, що малоймовірно. А ось про те, що комунальників змушують збирати листя, яке потім тупо вивозять на полігони, згадують мало. Екологів та біологів, які доводять, що листя є органічним добривом і його варто лишати під деревами, на землі, слухати ніхто не хоче. Щоправда, є позитивні зрушення. В Дніпрі, наприклад, прислухалися до фахівців і вирішили, що листя треба лишати, зокрема в парках і скверах, адже воно зберігає вологу і покращує якість грунту. У Києві, можливо, збудують спеціальний комплекс з переробки опалого листя. Ось тільки не зрозуміло, у що перероблятимуть це листя. У Броварах пішли своїм шляхом.

Зважаючи на велику кількість звернень жителів приватного сектору щодо утилізації опалого листя, Броварська міська рада віднайшла можливість облаштування та організації прийому опалого листя від населення. Про це повідомляє управління житлово комунального господарства міськради.

На території міста облаштували спеціальне місце – так званий «Листівник», на який кожен охочий зможе привезти листя з присадибної ділянки. Коштує це 18-ть гривень за мішок 120 л., що покриває фактичні витрати на компостування листя, тобто роботу техніки, працівників, вартість біопрепаратів для прискорення компостування тощо.

Листя прийматимуть запакованим в мішки без додавання іншого сміття на паркувальному майданчику по вулиці Перонній, 24.

В разі виявлення в мішках іншого сміття, окрім листя, людині відмовлятимуть в його прийомі. Листя в подальшому відвезуть у спеціально обладнане місце для компостування.

Що не зручно, так це форма оплати за послугу – через банк або термінал, а не готівкою. Хоча, все відносно.

Перший прийом опалого листя в Броварах відбудеться у суботу 26.10.2019 о 9:00.