В залі засідань Київської обласної ради відбулась робоча нарада з головними редакторами газет області. Відразу хочеться висловити слова вдячності першому заступнику голови облради Тетяні Семеновій, яка ініціювала таку зустріч. Адже багато років очільники області не зважали на пресу і не приділяли питанню інформаційного розвитку регіону жодної уваги. Дійшло до того, що через таку бездіяльність перестали існувати дві обласні газети.

За цей час складних питань накопичилось багато. Через роздержавлення газет, зокрема, всі вони тепер змушені виживати в різний спосіб.

Присутні редактори висловили свої позиції щодо проблем та шляхів розвитку районних газет. Обговорили багато питань, та стратегічно всі говорили про життя після реформування та повязані з цим проблеми, перспективи і практичний досвід районних газетних видань. Одною з тем була нова модель співпраці з «Укрпоштою» щодо розповсюдження газет. Треба шукати компроміси, тому що раніше доставка газет була однією з основних функцій в діяльності пошти. Тепер в жорстких ринкових умовах пошті, як підприємству, не завжди вигідно розвозити газети, особливо в маленькі віддалені села регіону.

Чудово всі журналісти усвідомлюють нові тенденції, зокрема, зростаючу роль електронних ЗМІ. В результаті наради присутні обрали робочу групу, яка працює над розробкою «Програми розвитку інформаційного простору Київської області на 2020-2023 р». Це важливий результат і принаймні, перші кроки в розумінні обласною владою ролі ЗМІ.

Участі в нараді приймали заступник голови Держкомтелерадіо Микола Білоус, депутат Київської облради, голова комісії з питань свободи слова та ЗМІ Галина Єрко, директор Департаменту комунікацій та  взаємодії з громадськістю КОДА Ірина Жердєва, заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі КОДА Владислав Литвин, директор Київської обласної дирекції «Укрпошта» Валентин Олещенко, радник заступника голови облради Тетяни Семенової Юлія Логвинюк,  редактори більшості районних газет області і зокрема, ваш покірний слуга, головний редактор Київської обласної газети «Нова Доба» Михайло Городецький.

Я дуже сподіваюсь, що і обласна рада в особі її голови Миколи Стариченка, і облдержадміністрація на чолі з новим головою Олексієм Чернишовим, усвідомлять справжню важливу роль преси області, і приділятимуть цьому питанню особливу увагу.