Після встановлення адресних пільг і субсидій пільговики самі мають забезпечити оплату комунальних послуг з урахуванням розміру пільги, яку вони отримують у готівковому вигляді

“Починаючи з платіжок за жовтень, всі пільговики, як і субсидіанти раніше, будуть отримувати повний розмір платіжки без урахування пільг і субсидій. Паралельно з цим відповідні кошти будуть перераховуватися або на їхній обліковий запис в Ощадному банку, або на той банк (інший – ред.) чи “Укрпошту”, якщо вони виявили бажання і звернулися до органу соцзахисту щодо отримання відповідних виплат у готівковій формі”, – на цьому наголосив під час брифінгу заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

Про це повідомляє Укрінформ.

За словами посадовця, таким чином пільговик, який надав інформацію про номер мобільного телефону, щомісячно від банку отримуватиме смс-повідомлення про те, яка сума пільги йому нарахована, і як відбулися взаєморозрахунки між банком і постачальниками послуг.

“Хотів би звернути увагу, що і пільги, і субсидії, як правило, покривають тільки частину платежу. Тобто, в даному випадку ці соціальні гарантії базуються на тому, що частину платежу оплачує держава у вигляді пільги або субсидії, частину платежу оплачує власне споживач. Тому пільговик, який отримує кошти готівкою, має самостійно забезпечити оплату комунальних послуг з урахуванням розміру пільги, яку він отримав у готівковому вигляді”, – підкреслив Віталій Музиченко, і нагадав, що торік набув чинності закон про житлово-комунальні послуги, згідно з яким у 2019 році Україна має перейти до надання пільг та субсидій у грошовій формі безпосередньо громадянам.

“Перший крок в цьому напрямку було здійснено ще на початку 2019 року, коли ми перейшли до надання субсидій у грошовій формі. Наразі відбувається другий етап відповідної реформи – це забезпечення переходу до надання уже власне пільг у грошовій формі”, – звернув увагу заступник міністра.