Згідно рішення Київради, у столичній підземці не можна їхати напівголими й босими, а також жебракувати й агітувати

На пленарному засіданні Київської міської ради, яке відбулося 12 листопада,  депутати затвердили нові правила користування Київським метрополітеном.

Як зауважили депутати, попередні правила столичного метро були затверджені Київрадою у 1995 році й нині застаріли та не враховують вимог законодавства про міський електричний транспорт. Тому внесення змін, які стали вимогою часу, підтримали 62 депутати. Про це повідомляє «Погляд».

Отже, тепер у столичній підземці заборонено жебракувати, розклеювати рекламу, займатися агітацією, здійснювати підприємницьку діяльність, гучно вмикати музику та грати на музичних інструментах. Також під заборону потрапило проведення масових заходів на станціях метро. А ось для людей з інвалідністю запроваджено новації, які полегшать їм проїзд у підземці.

«Для безпечного пересування пасажирів із вадами зору, дозволяється проїзд із собакою-поводирем. Тварина повинна мати ошийник, намордник, спеціальне посвідчення та пройти навчання в умовах метрополітену», повідомляється на офіційному сайті Київради. Також деталізовано низку інших правил.

«Спортивне спорядження (лижі, санки, ковзани, велосипеди тощо) перевозяться виключно в чохлах. Також належна упаковка потрібна для садового інвентаря, саджанців, риболовних снастей. Пасажири метро зобов’язані мати охайний зовнішній вигляд. Вхід до підземки буде заборонено частково одягненим пасажирам, а також без взуття, або в нижній білизні. Також не можна пересуватися на самокатах, роликових ковзанах і скейтах».