В Україні чудове майбутнє, коли є так багато геніальних дітей! Днями в Києві було встановлено всеукраїнський рекорд за кількістю учасників дитячого шахового турніру, а саме – 702 юних шахісти.

Фінал Чемпіонату з шахів серед школярів міста «Шаховий дебют-2019» пройшов з 25 жовтня по 3 листопада за адресою м. Київ, вул. Дорогожицька, 15-А. Чемпіонат відбувся за підтримки Департаменту суспільних комунікацій КМДА, Департаменту освіти і науки КМДА, Федерації шахів України, Федерації шахів м. Києва, ГО «Шаховий центр», ОСН «Комітет мікрорайону Сирець-1». У фінальному етапі партія продовжується 45 хвилин для наймолодших учасників та 1,5 години для старших. Дівчата грають з дівчатами, хлопці – з хлопцями.

Шахи дають дуже багато. А саме: вчать стратегії, розвивають математичний склад розуму та пам’ять. Шахи – це та діяльність, де не обов’язково мати талант, а головне – бути працездатним. Шахи – це мікро життя. Роблячи хід, маєш розуміти, що буде далі, – розповідає міжнародний гросмейстер, чемпіонка світу, майстер спорту України Анна Зозуля. Гросмейстер пригадує, що пішла на шахи у 5 років. Займалась ними шість днів на тиждень. Приходила на заняття першою, а йшла – останньою, тренувалася щодня.

Головний організатор турніру голова ОСН «Ситець-1» – Свіітлана Крупчан та керівник ГО «Шаховий центр» Олег Коваль вважають, що шахи потрібно увести для обов’язкового вивчення учнями молодшої школи. На сьогодні шахи в 30 країнах світу є предметом загальноосвітньої програми.

Отже, на турнірі (відбірковому етапі) було встановлено Національний  рекорд України з кількості школярів, які одночасно беруть участь у грі в шахи. Загалом вдалося залучити 702 дітей. Наймолодшим учасникам – по 5 років. В кожному фінальному турнірі (другий етап) має бути 12 школярів відповідної вікової категорії, які повинні зіграти 11 турів за коловою системою. «За кожну виграну партію дається одне очко, за нічию пів очка, за поразку 0. Виграє той, хто набере більше очок», – розповідає суддя Юрій Седляр про правила гри. Світлана Крупчан, співавтор проекту, розповідає про призи – переможці отримають шахові годинники, комплекти шахів, а також абонементи у мотузковий парк. Нагороди отримає кожен фіналіст незалежно від зайнятого ним місця, як доречі і на першому етапі змагань призи отримали всі зареєстровані учасники змагань.

На фото: Олексій Пономарьов і учасники змагань

Сподіваємося, що в українській столиці такі шахові заходи стануть регулярними.

Редакція дякує співорганізатору турніра – Олексію Пономарьову за надані фото та текстові матеріали.