У полі, під Ірпінем, поліцейські виявили 300 кущів конопель, що зростали на приватній ділянці власника, який не знав про це. Кілька рослин було вилучено для проведення експертизи, решту правоохоронці знищили шляхом спалення.

Повідомляють у Відділі комунікацій поліції в Київській області.

Завдяки проведенню низці невідкладних розшукових заходів, правоохоронці встановили раніше судимого чоловіка, який вирощував цю коноплю.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 310 Кримінального кодексу України (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель).

Також в с. Козаровичі Вишгородського району на березі ставка було виявлено 48 кущів коноплі та самовільну забудову, в якій правоохоронці знайшли сухі рослини коноплі, вагою приблизно 900 грам. Усе виявлене було вилучено, в присутності понятих. Власник самовільної забудови встановлений. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, що за незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель чинним законодавством України передбачена кримінальна відповідальність. Подібні дії караються штрафом, або арештом на строк до 6 місяців чи обмеженням волі до 3-х років. За посів або вирощування снотворного маку у кількості 500 і більше рослин чи конопель у кількості 50 і більше рослин – покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 7 років.

Нагадаємо, на Київщині триває щорічна оперативно-профілактична операція «Мак».