Зустріч відбулась у Київській обласній державній адміністрації в день відзначення шостої річниці початку Євромайдану, що переріс у Революцію Гідності.

21 листопада, у День Гідності та Свободи, хвилиною мовчання було вшановано пам’ять жителів Київської області, які віддали свої життя під час подій на Майдані.

«Цей День — це вшанування тих подій і людей в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їх світосприйняття, бачення своєї ролі в державотворенні і формуванні демократичних цінностей українського суспільства. Серед цих свідомих українців були й мешканці нашої області. Це люди, подвиг яких ми будемо пам’ятати вічно, їхня мужність переказуватиметься з покоління в покоління, вони — Герої нашого часу!» — сказав голова Київської ОДА Олексій Чернишов. Про це повідомляється на сайті КОДА.

Керівник облдержадміністрації запросив членів родин Героїв Небесної Сотні та постраждалих учасників Революції Гідності, аби спільно віднайти шляхи вирішення проблемних питань, які їх турбують.

У конструктивній розмові з очільником Київщини учасники зустрічі порушили низку важливих проблем, які потребують вирішення з боку обласної влади. У свою чергу, усі ці питання Олексій Чернишов одразу взяв на особистий контроль та доручив відповідальним структурним підрозділам ОДА сприяти в їх розв’язанні та реалізації. Питання стосуються, зокрема, обов’язкового запрошення членів сімей Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності на державні свята, проведення щоквартальних зустрічей громадських організацій та членів сімей Героїв з керівництвом облдержадміністрації, створення Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Також такі питання, як проведення обласних спортивних змагань пам’яті Героїв Небесної Сотні та виготовлення медалі Небесної сотні, посилення роботи щодо соціального захисту членів сімей Героїв та постраждалих учасників Революції Гідності, посилення візуальної комунікації у містах та районах області через виготовлення та розміщення банерів, пам’ятників та інших пам’яток про Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності.

Під час спілкування Олексій Чернишов доручив з наступного року започаткувати стипендії імені Героїв Небесної Сотні в освітніх закладах регіону. У 2020 році передбачено виплати стипендій 25 студентам коледжів та університетів Київської області у сумі 2400 грн на одну особу щомісячно. Крім того, буде розглянуто питання виплати матеріальної допомоги для 7 неповнолітніх дітей Героїв. Зокрема, Олексій Чернишов доручив «з 1 січня передбачити виплату матеріальної допомоги дітям Героїв Небесної Сотні у максимально можливому розмірі щомісячно».

Голова Київської ОДА наголосив, що потрібні конкретні дії як з боку облдержадміністрації, так і з боку учасників зустрічі. Тому в облдержадміністрації відтепер будуть проходити регулярні зустрічі з членами сімей Героїв Небесної Сотні та учасниками Революції Гідності, а також буде створена робоча група. Головою цієї групи з боку членів сімей буде вдова загиблого Віктора Швеця Тамара.