Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет розповів про змінену систему перепису населення, яку вже використовує уряд. Так за його словами перепис населення України було заплановано на кінець наступного року, і в бюджеті на нього було передбачено 3.4 млрд грн. Майже 100.000 інтерв’юерів з планшетами мали обійти будинки і квартири українців.

Однак 3.4 млрд грн – дуже велика сума, яку можна використати на більш потрібні галузі. Тому в уряді вирішили провести так заний електронний перепис. Тобто збирається анонімна інформація у мобільних операторів про кількість користувачів та їх розташуванні.

Збираються дані з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд). Адже ці групи мають менше проникнення мобільних.

Проводяться “калібруючі” соціологічні опитування. Уточнюється, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах.

Вставляються ці дані в математичну модель.

“У підсумку ми отримуємо досить точну модель того, скільки людей мешкає в яких населених пунктах. Ці дані будуть, можливо, більш точними, ніж від традиційного перепису, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування”, – зазначає Дубілет.

Міністр також повідомив, що завдяки вищезгаданій системі у бюджеті 2020 знизили бюджет на перепис з 3.4 млрд грн до 1.4 млрд, а заощаджені гроші пішли на медицину та інші важливі програми.

Результати дослідження планують оприлюднити вже цього року.