На думку влади Макарова, зупинення діяльності місцевого комунального підприємства по збиранню та вивезенню твердих побутових відходів призведе до сміттєвого колапсу в районі.

На початку листопада Київський окружний адмінсуд задовольнив позов Державної екологічної інспекції до Макарівського виробничого управління житлово-комунального господарства щодо зупинення діяльності по вивезенню побутових відходів на  сміттєзвалище, що знаходиться в межах Наливайківської сільської ради. Діє це рішення до усунення порушень природоохоронного законодавства. Коли їх усунуть і чи усунуть взагалі ніхто напевно сказати не може. Проте фактично робота комунального підприємства на існуючому з 1988 року полігоні зупинена. Натомість куди тепер вивозити сміття з цілого району ніхто не знає. В тому числі адмінсуд і екологічна інспекція.

Макарівська селищна рада, в свою чергу, планує оскаржувати рішення суду в апеляційному порядку. За словами Макарівського селищного голови Вадима Токара, хоча рішення суду ще не набрало законної сили, з кінця листопада активісти частково блокують в`їзд на полігон.

Мешканці інших населених пунктів Макарівського району також стурбовані ситуацією, що склалася, адже з часом частина людей почнуть викидати сміття просто в ліс.

«Мабуть нас чекають чергові робочі групи і круглі столи по сміттю. Але з огляду на те що сьогодні вже не пустили сміттєвоз КП Колонщина-Сервіс, ситуація зі сміттям вже критична», – пише мешканець села Колонщина Іван Сибиряков. – Величезне прохання уважно придивлятися до дивних машин і тракторів, які їдуть в бік лісу».