В центральній районній лікарні Яготина урочисто відкрили нове стерилізаційне відділення. Червону стрічку розрізали головний лікар Вадим Нескорожений та представник Баварського Червоного Хреста, керівник проекту «AKTION TSCHERNOBYL» доктор медицини Йозеф Ціглер.

Стерилізаційне відділення, яке оснастили найсучаснішим обладнанням, є яскравим свідченням послідовної співпраці районної та міської влади, керівництва медичного закладу та німецьких партнерів. Стерилізатор «Selectomat» з комплектуючими, системами очищення води та допоміжним інвентарем надав яготинцям в якості благодійної допомоги в рамках проекту «AKTION TSCHERNOBYL» Баварський Червоний Хрест.

В свою чергу, районний бюджет виділив близько 1,7 млн. грн. на ремонт приміщення  стерилізаційного відділення Яготинської центральної районної лікарні.

Попереднє стерилізаційне відділення перебувало в критичному стані. Обладнання, яким користувалися медики було застарілим, і не відповідало ані потребам часу, ані сучасним стандартам знезаражування.

Унікальність нового стерилізаційного блоку в тому, що брудні та чисті інструменти не перетинаються. Навіть двері між кімнатами, де проходять різні етапи очистки, промарковані. Весь процес стерилізації триває близько 2 годин.

Окрім унікальної апаратури, в оновленому відділені раціонально продумані та організовані умови для роботи персоналу. Високий технологічний стандарт обладнання і комфортний рівень праці медиків, безумовно, позитивно вплинуть на кінцевий результат. Адже нові можливості дозволятимуть за високими стандартами стерилізувати інструменти.

В урочистому відкритті взяли участь депутат обласної ради Олександр Сіренко, виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Тетяна Сухенко, голова районної ради Петро Гайдай, перший заступник міського голови Сергій Овчаренко, екс-голова райдержадміністрації Василь Шмигановський, медичний персонал лікарні.

Головний лікар Яготинської центральної районної лікарні Вадим Нескорожений подякував німецькому колезі та волонтерській спілці за такий подарунок та постійну увагу до медичного закладу, і зазначив, що відтепер з появою такого обладнання, лікарі набагато краще піклуватимуться про здоров’я пацієнтів.

«Цей проект є продовженням давніх дружніх стосунків з волонтерською спілкою «AKTION TSCHERNOBYL» і є прикладом спільного піклування українських та німецьких лікарів про здоров’я українців», – зауважив  Вадим Нескорожений.

Вадим Сергійович, крім того, зазначив, що створення стерилізаційного відділення було б не можливе без підтримки районного керівництва, а саме колишнього голови райдержадміністрації Василя Шмигановського, за ініціативи якого і розпочались роботи по створенню відділення.

Доктор медицини Йозеф Ціглер подякував за співпрацю керівництву району та міста, інженерам та співробітникам закладу. Він зазначив, що пишається тим, що цей проект був реалізований та розповів, що співробітництво з районною лікарнею було розпочато у 1994 році, коли в Яготин надійшов перший благодійний вантаж зі стерилізаційним обладнанням, котре до останнього виконувало свою роботу. Новий стерилізатор вже є 5-м поколінням, більш сучасним. Доктор Ціглер додав, що обладнання куплене на пожертви членів спілки, звичайних громадян Німеччини.

Німецькі благодійники, крім того, передали Яготинській ЦРЛ карету швидкої медичної допомоги, яка поповнила технічну базу закладу.

За багаторічну сумлінну співпрацю, благодійну допомогу закладам охорони здоров’я Яготинського району та розвиток медицини в Україні Йозефа Ціглера та Ангеліку Ціглер від Яготинської райдержадміністрації та Яготинської районної ради відзначили подяками.

Виконувач обов’язків голови адміністрації Тетяна Сухенко щиро подякувала уповноваженому Баварського Червоного Хреста, керівнику проекту «AKTION TSCHERNOBYL» за багаторічну співпрацю та надання гуманітарної допомоги з Баварії, що стали вагомим внеском в покращення матеріально-технічної бази лікарні. Тетяна Петрівна висловила побажання і надалі продовжувати плідну співпрацю на благо району.

Голова Яготинської райради Петро Гайдай, в свою чергу, вітаючи німецьких партнерів вручив доктору Йозефу Ціглеру відзнаку «Почесний громадянин Яготинського району», яка надана благодійнику відповідно з рішенням Яготинської райради.

В рамках офіційної зустрічі присутні також обговорили плани на майбутнє. За словами головного лікаря Вадима Нескороженого, наразі лікарні потрібен новий рентген апарат, тому що існуючий вже застарів. Маємо надію, що німецькі партнери і в цьому допоможуть районній лікарні.

На завершення зустрічі німецький благодійник Йозеф Ціглер зазначив, що тепер стерилізаційне відділення Яготинської районної лікарні є одним з найкращих в Україні на рівні районів.

Яна Ревенко, редактор газети “Яготин – місто моє”