До Смарагдової мережі Європи увійшло 106 нових українських територій. Це долини річок, степові балки, цінні лісові масиви у різних куточках нашої країни.

Якщо говорити про Приірпіння, то це, зокрема, Чернечий ліс у Києво-Святошинському районі, долина річки Ірпінь та інші масиви. Про це повідомляє Погляд.

Засідання Бернської конвенції закінчилося нещодавно. Це – головна інституція Ради Європи з питань охорони дикої природи. За його підсумками ухвалили нові важливі документи. Україна є підписантом конвенції, тому всіх норм доведеться дотримуватися.

Одне з найбільш важливих рішень для нашої країни – включення нових територій до Смарагдової мережі. А це загальноєвропейська мережа природоохоронних територій, важливих для збереження видів і природних оселищ, які потребують охорони на рівні всієї Європи.

На щастя, до Смарагдової мережі потрапила й долина річки Ірпінь. Зараз на заплавних землях тут ведуть незаконні будівельні роботи з облаштування набережної, зводяться будинки. Включення до європейської природоохоронної мережі означає отримання особливого статусу. І владі доведеться виконувати це рішення.