Під час профілактичних рейдів у 2019 році працівниками ювенальної превенції Київщини виявлено 135 випадків продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів підліткам. За ці неправомірні дії передбачена адміністративна відповідальність за ст. 156 КУпАП (Порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами). Штраф доведеться сплатити не лише власнику або адміністрації магазину, й продавцю, який безпосередньо продав заборонений товар дітям. Крім того, суб’єкту господарювання анулюється раніше видана ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. За 11 місяців 2019 року підприємці сплатили штраф на суму понад 600 тисяч гривень.

Упродовж року за матеріалами відділів ювенальної превенції поліції територіальні органи Державної фіскальної служби анулювали 59 ліцензій торгівлі спиртним та застосували фінансових і штрафних санкцій на суму понад 656 000 гривень.

Крім того, під час рейдів поліцейські задокументували 75 дорослих осіб, які зловживали алкоголем та втягували неповнолітніх у пияцтво.