Реалізувати проєкт планують у наступному році. По місту встановлять 27 автоматизованих пунктів комплексної оцінки якості повітря. Перші з них з’являться у Дарницькому та Дніпровському районах.

У 2020 році в Києві почнуть облаштовувати нові станції моніторингу повітря. Очікується також будівництво системи хімічного очищення на заводі спалювання відходів «Енергія». Про це йдеться на сайті КМДА. Загалом проект передбачає 27 сучасних автоматизованих пунктів комплексної оцінки якості повітря.

«Наступного року ми плануємо розпочати два масштабні проекти – впровадження стаціонарної системи моніторингу якості повітря та будівництво системи хімічного очищення на сміттєспалювальному заводі «Енергія», що зменшить у п’ять разів кількість забруднюючих речовин», – розповів заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

За його словами, у бюджеті Києва на 2020 рік закладено 40 млн грн на систему моніторингу. Перші пілотні станції розмістять у Дарницькому та Дніпровському районах, де особливо складна ситуація зі станом повітря.

Варто зазначити, що за даними стаціонарних постів спостережень Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б. Срезневського, з 10 по 16 грудня 2019 року у повітрі Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій. Також зазначається, що порівняно з попереднім тижнем у повітрі міста спостерігалось деяке підвищення вмісту діоксиду азоту та формальдегіду. Проте фахівці запевняють, що, враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні у Києві, метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок в атмосфері.