Уже більше двох років жителі населених пунктів Щасливе та Пролісок Бориспільського району потерпають від екологічної катастрофи, яка попри резонанс лише набирає обертів. Причому свавілля на території сіл влаштувала місцева влада. Більше того, на здоров’ї людей їй вдається заробляти чималі кошти. Про екологічні проблеми та схеми Щасливської «еліти» пишуть журналісти «Моєї Київщини»

Як зізнаються місцеві жителі, за іронією долі, від життя в Щасливому вони отримують не надто багато щастя. Навпаки, село та населені пункти, що розташовані поруч, займають перше місце за онкологічними захворюваннями не лише в Бориспільському районі, а й в усій Київській області. І найбільше на це впливає незадовільний стан екології. Та замість того, аби боротися з цими проблемами, місцеві чиновники продовжують наживатися на негараздах людей. В першу чергу, мова йде про відкритий ними сміттєвий полігон, розмірами більше ніж 19 га. Активісти розповідають, що на сміттєзвалище звозять тонни сміття не лише з Бориспільського району, а й з усієї України. Окрім того, там можна знайти залишки великої рогатої худоби, різноманітні хімічні речовини та промислові відходи. А мешканці сіл Щасливе, Проліски, Чубинське, Велика і Мала Олександрівки та Гора постійно задихаються від смогу та вїдливого диму.

Поруч зі сміттєзвалищем знаходяться відкриті резервуари, в які з усіх сіл зливається більше 5000 м. куб. нечистот щодня. Три з них уже заповнені фекальними та побутовими відходами вщент. Навіть невеликих опадів вистачає для того, щоб ріки цього бруду текли до траси Бориспіль-Київ. До якого рівня екологічних проблем це вже призвело, не варто й говорити. І в небезпеці перебувають жителі не лише Бориспільського району, а й Києва, який знаходиться на відстані всього 7 км від епіцентру загрози.

Місцеві розповідають, що ще на початку 2014 року якість питної води в Щасливому різко погіршилася: вона має неприємний запах та темно-коричневий колір, а в селі Проліски також характерний аромат паливно-мастильних продуктів. Жителі неодноразово скаржилися до правоохоронних органів та санітарно-епідеміологічних служб щодо бездіяльності голови сільради та незадовільної якості питної води, що неодноразово підтверджували різноманітні експертизи. На підставі результатів невідповідності ДСТУ та Державним санітарним нормам до сільської ради Щасливого  ГУ ДСЄС був направлений лист для прийняття негайних заходів реагування, однак місцева влада все вперто ігнорує. Окрім того, в аварійному стані знаходиться і центральна станція доочистки та фільтрації води в селі Щасливе. Заміна системи фільтрації та капітальний ремонт там не здійснювалися більше 10 років.

Найбільше обурює те, що всі ці роки з жителів населених пунктів, що змушені постійно потерпати від смороду та рідини з кранів, яку складно назвати водою, збирали величезні кошти на вивіз, переробку та утилізацію відходів. Та, схоже, потрапляли ці кошти не за призначенням, а до рук місцевих чиновників. Адже все те, що мало б відправлятися до Бортницької станції очистки, спокійно та незаконно зливається у відкриті ґрунти.

Щоб приблизно уявити, скільки грошей щодня осідає в кишенях корупціонерів, достатньо знати елементарні цифри: вартість вивозу відходів з одного приватного будинку сьогодні коливається в межах від 600 до 1000 гривень. А як розповів охоронець незаконного сміттєзвалища в Щасливому, ціна заїзду на територію звалища одного сміттєвоза складає близько 300 доларів США. Оперативно-слідча група вже зафіксувала на полігоні чеки та квитанції зі Львову, Києва, Броварів та інших населених пунктів України. Та оскільки оплата зазвичай відбувається готівкою, важко сказати, скільки, насправді, заробляють в Щасливому на нечистотах.

Відповідальність за це громада покладає на начальника житлово-комунального комбінату «Щасливський» Євгенія Катасонова, голову сільської ради Щасливого Миколу Шмаюна та голову Великоолександрівської сільради Галину Шевченко. Варто зазначити, що свого часу депутати Щасливської сільради виділили земельну ділянку, на якій зараз знаходиться смітник, у користування на 49 років приватній компанії «Вест менеджмент систем». Підприємство збудувало там сміттєсортувальний завод, який обробляв та продавав відходи навіть за кордон. Та після того, як головою сільради став Микола Шмаюн, власникам компанії поставили нові умови, змушуючи ділитися бізнесом. Щоправда, новоспечений голова та згаданий вище Катасонов отримали відмову. Після чого шляхом підробки документів та рейдерського захвату все ж заволоділи цією ділянкою. За словами місцевих, з того моменту все й пішло шкереберть. Хоча прокуратура ще з 2014 року завела рекордну кількість кримінальних проваджень на цих осіб, за всі ці роки розслідування не рухаються з місця, а «ділки» від місцевої влади продовжують заробляти свої статки на фактично незаконному сміттєвому майданчику. Жителі семи сіл Бориспільського району обіцяють – якщо вчергове рішучих дій прийнято не буде, вони перекриють трасу Київ-Бориспіль і зроблять все необхідне для того, аби їх нарешті почули.