у Центральній виборчій комісії відбулася установча зустріч щодо розробки та обговорення Концепції проведення інформаційно-просвітницької кампанії серед виборців у контексті місцевих виборів 2020 року. У заході взяли участь секретар Комісії Олена Гатаулліна, члени Комісії Андрій Гевко, Віталій Грень та Юрій Мірошниченко, а також представники міжнародних організацій, координатори міжнародної технічної допомоги.

За словами Олени Гатаулліної, мета цього заходу – розпочати діалог з означеного питання, продемонструвати партнерам, що Комісія готова до співпраці з ними. “У нас є бачення стратегії щодо правової освіти виборців”, – додала вона.

Окрім того, як зазначив Андрій Гевко, захід був організований для того, щоб проаналізувати досвід міжнародних організацій щодо просвітницької роботи серед субʼєктів виборчого процесу. “А також створити своєрідний координаційний майданчик, щоб ми могли періодично, так би мовити, звіряти годинник з цього питання. Адже якщо наші пріоритети збігатимуться, то ми лише підсилюватимемо один одного”, – наголосив член Комісії.

Підтримав його в цьому й Юрій Мірошниченко, зазначивши, що ЦВК та її партнери мають скоординувати зусилля та ефективно використовувати ресурси. “Комісія має розуміти, де вона може покластися на недержавний сектор. Словом, ми маємо впорядкувати процес щодо просвіти виборців та зробити всі заінтересовані сторони своєрідними співзасновниками цього процесу”, – додав він.

Учасники зустрічі поділилися досвідом діяльності у цій сфері та обговорили найбільш ефективні напрями і шляхи здійснення просвіти виборців в Україні на місцевих виборах наступного року. Окрім того, домовилися розпочати роботу над Концепцією проведення інформаційно-просвітницької кампанії серед виборців.

Відділ взаємодії із ЗМІ   Секретаріату Комісії