19 грудня 2019 року були підписані угоди про фінансування між Німецько-Українським фондом та установами-фінансовими партнерами (OTП Лізинг, Ощадбанк, Укргазбанк) щодо реалізації програми FinancEast, що фінансується Європейським Союзом через KfW в рамках ініціативи ЄС EU4Business. Ця програма спрямована на відновлення фінансування МСП у підконтрольних районах Донецької і Луганської областей, економічне відновлення Донбасу та підвищення його інвестиційної привабливості.

 

Для реалізації програми FinancEast Європейський Союз надав Україні грант в розмірі 9,5 млн євро через німецький банк розвитку KfW. Виконавцем програми виступає Німецько-Український фонд.

 

«Завдяки цьому гранту Європейський Союз сподівається відновити стійкі кредитні та лізингові операції в регіоні, де банки майже не працювали з 2014 року, підтримуючи стійке економічне та соціальне відновлення і, тим самим, сприяючи миру та примиренню на Сході України», – сказав Фредерік Куне, перший радник Представництва ЄС в Україні, керівник відділу «Місцевий та людський розвиток», Представництва Європейського Союзу в Україні.

 

Грантові ресурси будуть надаватись МСП у вигляді компенсації до 50% вартості інвестиційних проектів, профінансованих ОТП Лізинг, Ощадбанком, Укргазбанком. Інвестиційні проекти передбачають придбання у лізинг або у кредит сільськогосподарської техніки, обладнання і транспортних засобів, монтаж, будівництво чи реконструкцію приміщень, введення в експлуатацію тощо. Вже з 20 грудня підприємці зможуть звертатися до регіональних відділень фінансових установ-партнерів та отримувати кошти у лізинг чи кредит.

 

«Сьогодні ми починаємо активну фазу реалізації програми підтримки FinancEast, яка відкриє підприємцям Донбасу доступ до різноманітних фінансових інструментів, в тому числі кредитування. Це, я переконаний, поліпшить фінансове здоров’я їхніх компаній, підвищить їхню спроможність далі зростати, розвиватися, радувати своїх клієнтів якісними продуктам та послугами», – сказав заступник Міністра фінансів України Юрій Гелетій.

 

«Національний банк підтримує програми, які можуть допомогти пожвавити кредитування української економіки та бізнесу у східних областях. Наразі ми відзначаємо пожвавлення кредитування, особливо в сегменті малого та середнього бізнесу. Попит на кредити в сегменті МСБ щороку підвищується, тоді як якість обслуговування суттєво вища в порівнянні з позиками іншим бізнес-сегментам. Ми віримо, що цей сегмент стане рушієм для відновлення кредитування і економічного розвитку країни», – зазначила перший заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова.

 

Більш детально з умовами програми можна ознайомитися на сайті.

 

 

 

Додаткова інформація:

 

Німецько-Український фонд засновано Німецьким державним банком розвитку KfW, Кабінетом Міністрів України та Національним банком України.

 

EU4Business – це ініціатива ЄС, яка підтримує приватний сектор у країнах Східного партнерства, зокрема в Україні. Її метою є поліпшення бізнес-середовища шляхом надання професійних порад та доступу до фінансування МСП. Підтримка за ініціативою EU4Business надається спільно з іншими організаціями. Ініціатива сприяє зростанню та створенню нових робочих місць.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до Наталії Черненко nataliia.chernenko@brandcom.com.ua +380 97 903 15 15