У останні дні своєї роботи Верховна Рада України підтримала законопроект №2133 “Про захист прав і законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності”.

Законопроект в першому читанні підтримали 309 парламентаріїв. Як сказано в пояснювальній записці до документа, для спонукання до виконання обов’язку перед кредиторами, колектори досить часто вдаються до психологічного тиску на боржників і членів їх сімей, застосовуючи при цьому жорсткі, а іноді і протиправні методи.

Документом пропонується:

заборонити колекторам залякувати боржників і погрожувати їм, а також надавати неправдиву інформацію про заборгованість;
не можна використовувати вульгарну або нецензурну лексику, фрази, які зачіпають особисту честь і гідність боржника, його ділову репутацію, а також використовувати силу;
не можна турбувати боржника будь-яким способом вночі (з 20:00 до 09:00), у вихідні, святкові та неробочі дні; а з членами сім’ї взагалі не можна буде взаємодіяти будь-яким чином;
не можна приховувати номер, з якого здійснюється дзвінок;
не можна повідомляти третім особам про наявність боргу;
не можна будь-яким чином взаємодіяти з роботодавцем боржника і контактувати з боржником за місцем його роботи.
Закон вступить в силу через шість місяців після його публікації. У разі порушення порядку здійснення колекторської діяльності в законопроекті пропонується ввести адміністративний штраф.