Все більше людей щороку стають свідомішими та долучаються до стилю eco-friendly: відмовляються від пластику, розумно утилізують відходи, споживають органічну їжу, прагнуть зменшити викиди СО2 тощо. Якщо ви також усвідомили, що Земля – це живий єдиний організм, то святкуйте Різдво, як господар, а не квартирант у ставленні до навколишнього середовища.

Лишіть живу ялинка в лісі

Якою б гарною не була лісова красуня у святковому інтер’єрі, зрозуміло, що вирубка – варварство по відношенню до дерев. Два тижні і деревце на смітник…. Як би з вами вчинили так само? Купіть таки штучну красиву ялинку, котра буде вам у нагоді добрий десяток років. В крайньому випадку можна придбати кілька гілочок «для настрою», а не знищувати дерево. Жодні офіційні ялинкові ярмарки до новорічних свят не виправдовують варварське знищення братів наших менших.

Виключно натуральні прикраси

Горіхи, шишки, мандарини, цукерки, сушка… Забудьте про пластиковий декор вашої ялинки. Проявіть фантазію, зробіть щось разом з дітьми своїми руками. Вони точно запамятають це на все життя. Наприклад, іграшки з тканини. Це можуть бути якісь елементарні викрійки з кольорових клаптиків – кульки, сердечка, новорічні палички та інші подібні прикраси, які легко прострочити по обидва боки на швейній машинці або навіть прошити руками і заповнити всередині ватою.

Те ж саме стосується тканин і текстилю. Виберіть для декору такі тканини, як льон або бавовна: вони легше переробляються завдяки відсутності синтетичних добавок, і виглядають живими і теплими завдяки вишивці і різноманітності відтінків.

Живі квіти

Якщо ви любитель квітів, живі рослини чудово допоможуть прикрасити будинок. На журнальному столику або на підвіконні будуть прекрасно виглядати композиції з квіткових горщиків. Взимку цвітуть такі ефектні рослини, як орхідеї, цикламени, пуансетії і азалії.

Енергозберігаючі лампи, гірлянди

Сьогодні в магазинах великий вибір енергозберігаючих діодних гірлянд і ламп, які будуть слугувати довго та надійно. І при цьому менше крутити кіловати.

Гарний варіант новорічного настрою – запалити свічки з бджолиного воску. Вони чудово виглядають на святковому столі, ароматні, створюють святкову атмосферу. У цьому їхня відмінність від парафінових свічок, які роблять з відходів нафти.

Тренд часу – пластик в минулому

Забудьте про пластиковий одноразовий посуд – це погана та шкідлива звичка. Навіть якщо ви плануєте грандіозну вечірку на двадцять персон, і розумієте, що мити посуд доведеться довго, все ж оберіть скло, фарфор та кераміку. Це стильно, вишукано і аристократично. Свято буває раз на рік. А пластиковий посуд – то й пластикове свято. Зрештою, цінуйте себе і насолоджуйтеся святковою атмосферою із справжніми речами.

Екологічні подарунки

Одна з серйозних проблем зараз – бездумне споживання, і як наслідок, надмірна кількість відходів. Мудрі люди радять дарувати близьким розумні подарунки та враження: сауна, масаж, абонемент на цікавий майстер-клас, квитки у театр чи кіно…

Їжа, товари, пакування

Спробуйте перевірити себе на силу волі й купуйте продукти максимально без упаковки та пластику. У склі, металі, паперових пакетах. А якщо ви до того ж, свідомо збираєте відходи окремо по групах, вам респект та повага!

Пам’ятайте також, що найбільш корисні продукти, особливо овочі та фрукти місцевого виробництва. Банани, ківі та мандарини – це привозна екзотика, яку обробляють хімією. А ось від українських яблук, грушок та огірків шлунок точно буде вам вдячний. Зрештою, уважно читайте, що написано на упаковці.

Розваги

Салюти, петарди та інша піротехнічна продукція часто низької «китайської» якості та доволі небезпеча. Памятайте, що поруч живуть літні люди та ті, хто пережив жахи воєнних дій в Донбасі або Криму. Багато хто страждає від посттравматичного стресового розладу. Кожен вибух петарди для цих людей є болючим фактором. Собаки, кішки та інші тварини взагалі ненавидять ці «постріли». Те, що для когось є «розвагою», вкрай негативно впливає на психіку більшості інших людей і тварин. Спробуйте це усвідомити й обійтись без петардів. Врешті-решт вони заборонені законом.

Зрозуміло, що відразу «зеленими» і екологічно свідомими, стати складно. Втім, хоча би спробуйте замислитись і поглянути на свято Різдва з іншого кута, змініть звички та свідомість. Багатьом навіть важко повірити, але наскільки круто провести свята без алкоголю, цигарок, м’яса, пива та софт дрінків. В театрі, кіно, лісі, музеях… І з молитвою.