Пенсійний фонд запустив новий інтернет сервіс «Електронна трудова книжка».

На веб порталі організації вже почав діяти олайн-сервіс, який дає можливість людям  переглядати відомості про свою трудову діяльність. Скільки людей зацікавляться новою послугою та наскільки якісно все буде працювати покаже час. Втім, доведеться, напевно, враховувати й талант хакерів, які певно вже мають ідеї використання такої інформації.

Отож бо електронна трудова книжка, яку анонсував уряд, втілюється в життя.

Нагадаємо, що у листопаді 2019 уряд схвалив проект закону щодо переведення у цифровий формат трудових книжок. Вважається, що таке рішення дозволить скоротити бюрократичні процедури та оцифровувати процеси.

«Працівники не повинні будуть продовжувати радянську практику збирання купи довідок для підтвердження свого трудового стажу в разі втрати паперової трудової книжки або розбіжності в даних про роботу. Разом з тим пенсії та соціальні виплати поступово стануть призначатися автоматично, без зайвої бюрократії та необхідності приходити для цього в органи пенсійного фонду», –  зазначив тоді прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

На сайті Пенсійного фонду в електронній трудовій книжці відображена інформація про всі трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавця. Окрім того, на ресурсі є інформація про сплачені страхові внески, починаючи з 1998 року.

«Для громадян – це зручний сервіс, який дозволяє дізнаватися детальну інформацію про свою трудову діяльність, а також про сплачені страхові внески. У разі втрати паперової трудової книжки не потрібно витрачати час на відновлення даних, адже вони будуть збережені в електронному форматі. Застраховані особи та роботодавці також зможуть надавати інформацію про трудову діяльність до 1998 року у вигляді сканованих копій передбачених законодавством документів, засвідчених кваліфікованим електронним підписом. Наразі, Пенсійний фонд України розробляє відповідний порядок», – йдеться в повідомленні Пенсійного фонду України.

Щоб скористатись послугою електронна трудова книжка, треба зареєструватись на веб порталі Пенсійного фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису.