Вища рада правосуддя 9 січня 2020 року прийняла рішення звільнити з посади суддю Баришівського районного суду Київської області Олену Литвиненко. Ту саму, яка прийняла судове  рішення про заборону польотів авіакомпанії SkyUp. Про це повідомляє “Судово-юридична газета”.

На засіданні Вищої ради правосуддя 9 січня Олена Литвиненко була відсутня. У письмових поясненнях вона зазначила, що не була належним чином повідомлена про засідання, а також в даний час не має адвоката. Раніше вона намагалася подати у відставку, але Вища рада правосуддя не задовольнила її заяву.

У підсумку за рішення про звільнення Олени Литвиненко з посади проголосували 15 членів Вищої ради правосуддя.

Фото з Інтернет

Нагадаємо, що своїм рішенням Баришівський районний суд 24 травня 2019 року призупинив ліцензію компанії SkyUp Airlines на перевезення пасажирів. Причиною було «системне невиконання зобов’язань перед клієнтами, затримки рейсів і відсутність контролю за виконанням норм авіаційної безпеки». Пізніше стало відомо, що мешканка міста Баришівка Оксана Пасенко, яка зазначена позивачкою в ухвалі Баришівського райсуду, заявила, що не підписувала позовну заяву.

В свою чергу, 3 липня 2019 року в компанії SkyUp Airlines повідомили, що від імені Пасенко надійшла заява до поліції про відкриття кримінального впровадження через невиконання авіаперевізником рішення Баришівського суду.

25 вересня Апеляційний суд Києві скасував рішення про призупинення ліцензії SkyUp.