Підприємець Сергій Нікіфоров створив вертикальну ферму з вирощування зелені у морському вантажному контейнері. Чоловік вирощує салат і руколу в Києві на Печерську, передає biz.liga.net.

Як це вдалося?

Контейнер площею 30 кв. м облаштований всередині вертикальними стійками з полицями. Конструкція обладнана трубами, по яких до рослин надходить вода і поживні речовини. Зелень і трави освітлюються синіми і рожевими світлодіодами, led-лампами.

Технологія дозволяє отримувати 8-13 врожаїв, залежно від культури. Приміром, у транспортному контейнері можна вирощувати 4,5 тонни салату на рік і отримувати урожай порівняний з полем площею 1 га відкритого грунту або 300 кв м тепличних площ.

Де взяв контейнер?

Сергій Некіфоров придбав обладнаний IoT-технологією контейнер для вирощування зелені у США. Це обійлося у шестизначну суму.

Контейнер доставили у Київ наприкінці вересня, а в жовтні провели всі налагоджувальні роботи, у листопаді – аграрій зібрав перший урожай зелені: руколи та салату. “Тестую міні-ферму самостійно, це релакс – посіяти насіння в землю, а потім з “ясел” пересадити розсаду у молодшу групу», – розповідає Сергій Нікіфоров.

У власника столичної ферми вже є домовленість про тестування зелені одним з столичних ресторанів.

“Я поки не можу прорахувати собівартість, тому ми домовилися працювати за ціною, аналогічною тій, яку вони платили за зелень іншим підрядникам”, – говорить бізнесмен.

Сергій Нікіфоров планує окупити контейнер протягом трьох років.