Міський голова Борисполя Анатолій Федорчук 13 січня повідомив, що підписався у спільній заяві міських, селищних, сільських голів, голів об’єднаних територіальних громад до Президента Володимира Зеленського із закликом не допустити поспішного голосування у Верховній Раді за законопроєкт № 2598 “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації)”.

Анатолій Соловйович назвав вищезгаданий законопрєкт намаганням централізації влади.

“За поданням префекта можна зупинити будь-яку дію органів місцевого самоврядування і відсторонити голову громади від повноважень, а також на підставі цього президент України матиме право поставити туди свого представника. Тобто фактично нівелюється хартія місцевого самоврядування, а це дуже небезпечно. Адже місто Бориспіль є містом обласного значення, і коли затвердять законопроект, то скасовується статус міста обласного значення і ці повноваження можуть бути передані в окружні ради”,- заявив Федорчук.

Також мер зазначив, що не розуміє, які функції виконуватиме територіальна рада та окружна рада.

“Як будуть розподілятися кошти, чи будуть враховуватися інтереси кожної громади до сих пір не зрозуміло”, – заявив він.

Анатолій Федорчук натомість підкреслив, що він не виступає проти реформи Зеленського, а лише намагається зберегти місцеве самоврядування.