Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування на своєму засіданні розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення правових підстав для утворення агломерації як однієї з форм співробітництва територіальних громад» (№ 2637) і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України за наслідками розгляду в першому читанні прийняти його за основу.

Законопроект направлений на вирішення проблеми збалансування інтересів територіальних громад великих міст та прилеглих сіл, селищ, міст. Так, пропонується доповнити закон «Про співробітництво територіальних громад» та деякі інші закони окремими нормами, що визначають правовий статус агломерацій, передбачити утворення ради агломерації та віднести до сфери її компетенції розгляд питань, що зачіпають спільні інтереси територіальних громад, які входять до агломерації та надати перелік базових повноважень, які можуть варіюватись в залежності від обсягу інституційної спроможності відповідної агломерації.

Пропонуємо почитати блог нашого редактора про цю проблему тут: Сайт “Лівий берег”

Також народні депутати рекомендували Верховній Раді України за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (№ 2653), яким пропонується на законодавчому рівні надати право Кабінету Міністрів України приймати рішення щодо визначення адміністративних центрів територіальних громад та територій територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів, що дасть можливість завершити процес формування спроможних територіальних громад та утворити райони, які відповідають європейським вимогам та стандартам формування територіальних одиниць.

Члени Комітету розглянули проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Додатку до Постанови Верховної Ради України «Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання» щодо предметів відання» (№ 2292).

Проектом Постанови пропонується віднести питання міжнародного приватного права та міжнародного публічного права, сімейне законодавство та законодавство з питань забезпечення діяльності органів державної влади на деокупованих територіях України до складу предметів відання Комітету з питань правової політики.

Доповідаючи дане питання, голова підкомітету з питань організації державної влади, державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, державних символів та нагород Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко повідомив, що підкомітет пропонує відхилити пропоноване розширення сфери відання Комітету з питань правової політики. «Ми не ділимо Україну на окуповані і не окуповані території в плані здійснення державної влади – державна влада здійснюється на всій території, навіть на тих територіях, які зараз не під контролем України», – зауважив Олександр Корнієнко.

Комітет вважає за доцільне запропонувати Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України, визначеному головним з підготовки і опрацювання даного проекту, рекомендувати Верховній Раді відхилити зазначений проект Постанови.

Народні депутати прийняли рішення ініціювати проведення парламентських слухань на тему: “Захист інвестицій в житлову нерухомість та шляхи вирішення проблем постраждалих інвесторів” 8 квітня 2020 року о 12:00.

Відповідно, Комітет рекомендує Верховній Раді включити до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України ІХ скликання проект Постанови «Про проведення парламентських слухань на тему: “Захист інвестицій в житлову нерухомість та шляхи вирішення проблем постраждалих інвесторів” та прийняти її у цілому.

Також під час засідання були затверджені Пропозиції Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування до проекту порядку денного третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий – липень 2020 року) і План роботи Комітету на даний період.

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Дмитро Ісаєнко повідомив: «До Плану роботи включено 60 законопроектів, щодо яких Комітет визначено головним, 90 проектів законодавчих актів, щодо яких Комітет визначено співвиконавцем, 26 питань планується розглянути в порядку контролю. Окрім того, протягом третьої сесії Комітет має підготувати проведення трьох парламентських слухань і провести ще 15 заходів, серед яких: виїзні засідання Комітету, семінари і комітетські слухання».

Окрім того, народні депутати затвердили Розклад засідань Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування на лютий 2020 року (планується провести засідання Комітету 5 і 19 лютого) і продовжили роботу Комітету після закінчення другої сесії Верховної Ради на період з 27 січня по 3 лютого 2020 року.