у Центральній виборчій комісії під головуванням члена Комісії Сергія Постівого відбулося чергове засідання робочої групи з питань забезпечення реалізації і захисту виборчих прав людей з інвалідністю. Нагадаємо, що до складу цієї групи входять представники 12 громадських організацій, а також – Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю та Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні.

Учасники заходу розглянули питання інклюзивності в контексті положень нещодавно ухваленого Виборчого кодексу. Головне завдання робочої групи на сьогоднішньому засіданні полягало у здійсненні аналізу чинних норм Кодексу в частині прав людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. А також – напрацюванні пропозицій щодо його вдосконалення.

Окрім того, під час засідання були обговорені пропозиції громадських організацій та експертного середовища щодо реалізації визначення “розумного пристосування у виборчому процесі”, яке теж запроваджене в новому виборчому законодавстві.

Відтак, робоча група має узагальнити зазначені пропозиції та напрацювати дієвий механізм, щоб спростити участь у виборчому процесі зазначених категорій виборців. А в подальшому – підготувати Вимоги Комісії щодо розумного пристосування у виборчому процесі.

“Для Комісії дуже важлива співпраця з громадським сектором. А висловлені сьогодні членами робочої групи пропозиції та зауваження з питань, що обговорювалися, є цінними для використання в процесі розробки відповідних нормативних документів ЦВК”, – наголосив за підсумками заходу Сергій Постівий.