Вчора у Центральній районній лікарні міста Яготин (Київська область) відбулось обстеження містян та мешканців району, які мають проблеми чи хочуть зробити профілактику серцево – судинних хвороб. Обстеження людей з кардіологічними проблемами провели фахівці – НАЦІОНАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ ХІРУРГІІ ІМEНІ М. М. АМОСОВА.  Для того аби мати можливість пройти обстеження пацієнтам довелося звернутися до лікаря з яким заключено декларацію, вони вже складали списки людей, які потребували детального обстеження. Все це проходило в рамках «Ініціативи «Здорове серце», в рамках якої, такі обстеження вже відбувались у Переяславському районі Київської області минулого року. Голова оргкомітету «Ініціативи “Здорове серце” – Віталій Ярема, повідомив “Новій Добі”, що це не останнє обстеження у Яготині, бо оргкомітет планує протягом року провести  кілька сесій Ініціативи у різних районних лікарнях Київської області.

На фото: (ліворуч) – Віталій Ярема, (праворуч) Василь Лазоришинець у ЦРЛ Яготина

Тож учора, медиками інституту імені Амосова було обстежено більш як 30 жителів Яготина і навколишніх громад. Особливо багато було діточок, самого різного віку…  Аби правильно піклуватися про здоров’я дітей, необхідно якомога більше знати про те, що пов’язано зі здоров’ям дитини. Доступність медичної літератури та Інтернету, з одного боку, дозволяють батькам розібратися в багатьох лікарських діагнозах і знайти безліч корисних порад з профілактики та лікування різноманітних захворювань. Але водночас це може нашкодити здоров’ю дітей. Мами і тата, увірувавши у свої знання (досить поверхневі), роблять самостійні спроби лікування. З цієї причини нерідко дитина потрапляє до лікаря, коли хвороба приймає важкий або хронічний характер. Тому дуже важливо, вчасно проводити діагностику у професійних лікарів, але в умовах наших безкінечних медичних реформ, людям, особливо у селах, в районах важко дістатися до спеціалізованих фахівців – медиків. Сьогодні в українських селах проживають 30 відсотків населення. А там, як відомо, немає ні лікарень, ні лікарів, ані обладнання. Зараз організація медичного обслуговування в сільській місцевості із застосуванням телемедицини та електронних рецептів, на жаль, просто неможлива, тож справитися з проблемами, які потрібно вирішувати одночасно з впровадженням реформи, держава не встигає. Тому її надійним партнером в цій справі стають соціальні ініціативи, такі як «Ініціатива «Здорове серце». «Ми відчуваємо відповідальність за рівень життя громад, у яких ми народилися, де живуть наші сусіди, родичі, друзі, земляки й ми хочемо надати цим людям можливість оперативно звернутися до кваліфікованого фахівця за допомогою», – говорить Василь Лазоришинець, директор Інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова, член оргкомітету «Ініціативи «Здорове серце».

Фото: Олег Спорников

«За 10 місяців з початку впровадження реформи стали відомі і зрозумілі для всіх її суть і кінцеві цілі. Задля досягнення якісних змін в медицині важлива професійна підготовка лікаря, який повинен бути мотивованим надавати якісні послуги. Не меншу роль відіграє правильний менеджмент керівників медичних установ, які повинні заохочувати фахівців та вживати заходів для підвищення якості послуг в своєму закладі. Але представники місцевої влади та ініціативи громадськості є важливою ланкою цього процесу, адже спільними зусиллями вони можуть створити умови і можливості для надання якісної допомоги та доступу жителів віддалених сіл і містечок до медичних послуг» – каже головний лікар Яготинської районної лікарні Іван Сахно. «Ми вітаємо «Ініціативу «Здорове серце» – це власне й є та сінергія зусиль, яка у складний час реформ рухає усіх нас, і лікарів і пацієнтів – уперед».

«Ми, разом з лікарями Інституту імені Амосова, раді допомогти землякам, пройти якісне обстеження свого здоров’я й у подальшому мати ефективне лікування. Ми будемо обов’язково продовжувати «Ініціативу «Здорове серце» – сказав Віталій Ярема. «Переяславщина і Яготинщина, – це моя Батьківщина. Мене здивувало, що тут велика кількість діток хворіють на серцево-судинні захворювання : в Переяславському районі – 49 дітей, в Яготинському близько 60 дітей. На превеликий жаль, сьогодні в районах та районних центрах висококваліфікована медицина, особливо яка стосується кардіології,  відсутня.»