Днями стало відомо, що будівлю школи №2 Борисполя внесуть до державного реєстру пам’яток. Про це повідомив архітектор Іван Биков, який займається відновленням та реставрацією історичних будівель, пам’яток архітектури.

Свого часу, а саме на початку 20-го століття це було Бориспільське міське змішане початкове училище. Його збудували у 1908-1909 роках.

Київське обласне товариство УТОПІК та Майстерня архітектора Івана Бикова виконали обміри двох пам’яток Київської області: церкви Вознесіння Господнього 1879 року побудови у селі Лук’янівка Баришівського району. І, власне, будівлю Бориспільського міського змішаного початкового училища, зараз тут Будинок дитячої та юнацької творчості Бориспіля.

Роботи виконувалися з метою внесення цих забудов до державного реєстру пам’яток.

“Будівля початкового училища у Борисполі унікальна тим, що чи не єдиною збереглася проміж всіх знищених пам’яток міста, серед яких було й п’ять церков. Училище збудували у 1908-09 роках за підтримки Переяславського повітового земства. Збереглися архівні документи, з яких ясно, що у 1907-08 рр. Бориспільському товариству під гарантію повітового земства був наданий займ у 3000 рублів для побудови училища, строком на 28 років. Зараз ця альма-матер Борисполя святкує 110 років і в ній знову вчаться діти”, – розповів Іван Юрійович.

Марія Сидоренко

за підтримку