Обухівська районна рада просить президента Володимира Зеленського не допустити розміщення 280 українців з китайського Ухань (провінція Хубей, Китай) на карантин в приватному санаторії в Обухівському районі Київської області.

Про це сказано в повідомленні Обухівської райради в соціальній мережі Facebook.

Гончарук повідомив подробиці евакуації українців з Китаю
Евакуація українців з Китаю запланована на 18 лютого, заявив глава уряду Олексій Гончарук.
Рада вирішила звернутися до президента Володимиру Зеленському та депутату Верховної ради від фракції «Слуга народу» Олександру Дубинському щодо недопущення розміщення евакуйованих громадян України з міста Ухань в непристосованих для тимчасової ізоляції потенційно інфікованих осіб закладах, тим самим виключити додаткові ризики для місцевого населення.

Нагадаємо, раніше міністр МОЗ Зоряна Скалецька повідомляла, що 18 лютого для евакуації українців з Китай вилетить літак, а вже 19 лютого вони повернуться додому. Вона додала, що після евакуації українців помістять на 14-денний карантин.

На проведення евакуації українських громадян з Ухань Кабінет міністрів виділив понад 4 млн гривень. Мінфіну було доручено здійснити зазначені видатки за рахунок резервного фонду держбюджету.

В Україні за станом на неділю, 16 лютого, не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавируса COVID-19, який поширився в Китаї.