З 01 вересня 2018 року вступила в дію Програма надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

Ця програма запроваджена та діє паралельно з існуючою допомогою при народженні.

Що таке «пакунок малюка»?

Пакунок малюка — це набір речей для догляду за новонародженим, який його родина отримує у пологовому будинку. Пакунок малюка є адресною безповоротною соціальною допомогою, яка надається у натуральній формі додатково до грошової допомоги на народження дитини.

Мета проекту — знизити фінансове навантаження на родину новонародженого, забезпечити належний догляд за дитиною.

 

Що входить у «пакунок малюка»?

У пакунок малюка входять  предмети для догляду за дитиною загальною вартістю до 5 тисяч гривень. Перелік речей сформований на основі опитувань молодих батьків та затверджений Мінсоцполітики. Серед речей — одяг, підгузки, доглядова косметика, постіль, інформаційні матеріали для батьків. Речі упаковані у міцну картонну коробку, яку можна використовувати як люльку.

Як отримати «пакунок малюка»?

Пакунок малюка надається у пологовому будинку або за місцем проживання/перебування новонародженої дитини не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня її народження. Отримати його можуть мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини.

Якщо на день виписки у пологовому будинку не було пакунків у наявності, мати або інші законні представники дитини мають написати заяву в управління соціального захисту населення за місцем проживання/перебування. Також заяву можна подати безпосередньо в пологовому будинку. Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення доставить пакунок малюка за місцем проживання/перебування у термін до 17 робочих днів.

Якщо дитина народилася вдома або за межами України і мати відмовилася від госпіталізації, пакунок малюка видається місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування новонародженої дитини на підставі особистої письмової заяви та копії свідоцтва про народження дитини.

Допомога “пакунок малюка” не надається у разі:

  • відмови від новонародженої дитини у пологовому будинку;
  • відбування матір’ю покарання у місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань;
  • смерті новонародженої дитини в пологовому будинку.

 

Чи зменшяться грошові виплати при народженні дитини з наданням «пакунку малюка»?

 

«Пакунок малюка» жодним чином не впливає на отримання грошової виплати при народженні дитини. Це окрема додаткова безповоротна адресна допомога кожній дитині, яка народилася. Також він ніяк не впливає на обчислення сукупного доходу родини, якщо вона подає документи до органів соцзахисту.

 

У мене залишилися питання, куди звертатися?

Згідно з законодавством, головний лікар пологового будинка призначає працівника, відповідального за видачу пакунків малюка. Зверніться із питаннями до нього. Ви також можете звернутись до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування.

Якщо у Вас або Ваших родичів наявний цивільний або адміністративний спір, то консультацією професійного юриста, складенням юридичних документів, а за необхідності представництвом інтересів адвокатом, Ви можете скористатися у найближчому пункті доступу до безоплатної правової допомоги.

 

Автор статті: Тетяна Городенська