Компанія “Київтеплоенерго” підтвердила автентичність фантастичною платіжки за опалення, яку отримала мешканка багатоповерхового будинку в Києві. Їй прийшов рахунок за січень на суму в 53 000 гривень.

Про це інформує Цензор.НЕТ

“На жаль, повинні підтвердити, що інформація не фейкова і мешканка будинку за адресою: вул. Є. Сверстюка, 52-В дійсно отримала в січні платіжку за опалення 4-кімнатної квартири з опалювальною площею 127,3 кв.м на суму 52 932 , 18 грн.

Це не помилка і не технічний збій. Справа в тому, що в 23-поверховому будинку на вулиці Є. Сверстюка, 52-В з 177 квартир на початку опалювального сезону лише 5 квартир залишалися без квартирних лічильників опалення. А на початку лютого в будинку залишилася тільки одна квартира без взятого на комерційний облік приладу обліку теплоенергії.

Жителі квартир з лічильниками опалення оплачують тільки спожите тепло за показаннями своїх лічильників і опалення місць загального користування. А різниця, що утворюється між показаннями загальнобудинкового лічильника і сумарними показами всіх індивідуальних, нараховується жителям без індивідуального лічильника “, – сказано в повідомленні “Київтеплоенерго на її Фейсбук -сторінці.

У компанії відзначили, що нарахування за опалення в будинках, де є технічна можливість встановити квартирні лічильники опалення, здійснюється за методикою, затвердженою Законом України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” № 2119-VIII від 22.06.2017 та Постановою КМУ “Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення “№630 т 21.07.2005 

“Хоча з точки зору закону нарахування за опалення в будинку на вул. Сверстюка, 52-В правильне, проте з огляду на реалії – суперечить логіці справедливих нарахувань для клієнтів. Одна квартира не повинна і не може оплачувати різницю між будинковим і квартирними лічильниками. І це проблема не тільки “Київтеплоенерго” і його клієнтів, така ж ситуація і в інших містах. Причина полягає в недосконалості нормативної бази, зокрема Постанови КМУ №630, вимоги якого дотримуються теплопостачальники.

Методика викликає колізію, коли фінансове навантаження по різниці між показниками загальнобудинкового лічильника і індивідуальними приладами обліку і МОП (місця загального користування) покладається на споживачів без індивідуальних лічильників. Коли в будинку без індивідуальних лічильників залишається 2-4 квартири, суми нарахувань стають шокуючими “, – сказано в повідомленні.

Як зазначив директор СП “Енергозбут” КП “Київтеплоенерго” Костянтин Лопатин на зустрічі з журналістами, яка існує методика працює, коли 50-70% квартир обладнані індивідуальними лічильниками. Коли оснащення індивідуальними приладами обліку в будинку перевищує 70%, але не досягає 100%, такий алгоритм дає збій: “Для таких випадків потрібна методика, яка давала б можливість врегулювати ці питання в інтересах споживача. Розуміючи абсурдність ситуації, що виникла ми будемо звертатися до уряду і профільному міністерству з ініціативою створення методики проведення нарахувань для будинків, де більше 70% квартир обладнані індивідуальними приладами обліку.

У компанії підкреслили, що зараз самий надійний спосіб уникнути подібної ситуації для жителів будинків, де сусіди встановили індивідуальні лічильники опалення, – також встановити індивідуальний лічильник.

“” Київтеплоенерго “усвідомлює соціальне значення послуг, які надає компанія. Тому перерозподіл спожитого тепла будинком буде переглянуто і буде здійснено перерахунок”, – резюмували в компанії.