Напрікінці минулого тижня, в Міністерстві охорони здоров’я України заявили про можливе введення обмежувальних заходів через загрозу поширення небезпечної інфекції. У Києві раніше прийняли рішення щодня вимірювати температуру учням, посилили заходи для профілактики і мають намір обмежити батькам доступ до шкіл. Також в столиці підготували спеціальні бази у 7 лікарнях для госпіталізації пацієнтів з підозрою на коронавірус.

У КМДА розповіли, куди кияни повинні звертатися, якщо виникли підозри на захворювання коронавірусів або виявлення схожих симптомів. Як і у випадках з ГРВІ або грипом, важливо залишитися вдома і зателефонувати до лікаря при перших же ознаках: це може бути підвищення температури, нежить, слабкість, кашель, задуха або біль в м’язах.
Після цього медик прийме рішення щодо подальших дій.

У столиці працює цілодобова гаряча лінія “Порада лікаря по телефону”,  куди можна зателефонувати в разі виявлення тривожних симптомів, схожих на ознаки COVID19. На неї кияни можуть звертатися за телефоном 15-83 зі стаціонарного телефону (безкоштовно) і 044-235-01-01 – з мобільного (згідно з тарифами мобільного оператора).

А тепер кілька порад, про які «Нова Доба», спитала у вітчізняніх епідеміологів

Василь Крикун, лікар – епідеміолог. Київ. : Якщо у вас нежить і мокрота при застуді, то це не може бути новим типом коронавирусной пневмонії, тому що коронавірусна пневмонія COVID-19 – це сухий кашель без насморкa. Це найпростіший перший спосіб визначити чи треба вам переживати чи ні. Окрім цього COVID-19 не є термостійким і буде вбитий при температурі до 45  градусів за Цельсієм, отже пийте більше гарячої води аби запобігти цьому захворюванню. Більше бувайте на повітрі, але не біля скупчення людей (достатньо відпочивати на власному балконі).  Вірус COVID19, досить великий за розміром (діаметр комірки становить близько 400-500 нм), тому будь-яка звичайна маска (не тільки функція N95) може відфільтрувати цей вірус. Однак, коли той, хто заражений, наприклад, чхає перед вами, вірус з мокротами може розповсюджуватись на відстань приблизно до 3 метрів – не далі.
Важливо дотримуватись чистоти, робити в помешканні вологе прибирання із миючими засобами, візьміть розчин звичайного оцту з водою, протріть ручки, двері у місцях загального користування, навіть у своєму під’їзді, за будь-якої нагоди – мийте руки з милом. Вірус може залишатися активним на тканини одягу протягом 6-12 годин, тому частіше прайте верхній одяг, навіть звичайний пральний порошок може вбити вірус. Зимовий одяг, який не вимагає щоденного прання, ви можете просто покласти на сонці (або на гарячу батарею для обігріву або в сушильну шафу).

Ганна Пасечнюк, вчений – вірусолог. Київ (кілька років працювала у Китаю)
З тієї інформацію, яку я маю, я можу назвати такі симптомів пневмонії, викликаної COVID-19:
Спочатку цей вірус вразить горло, потім в горлі  буде відчуватися сухість. Далі вірус буде змішуватися із носової рідиною, потрапляти до трахей і легень, згодом викликаючи запалення легенів. Цей процес може зайняти від 5 до 6 днів. При пневмонії виникають висока температура і утруднене дихання. При цьому, закладеність носа не схожа на звичайну – вона дуже щільна!  Важливо НЕГАЙНО звернутися до лікаря!
Про профілактику:
1. Найпоширеніший спосіб заразитися – це контактувати з хворими людьми, тому не відвідуйте масових заходів і часто мийте руки – вірус може жити на руках людини, в середньому, протягом 30 хвилин.
2. На додаток до частого миття рук вкрай бажано і корисно профілактично полоскати горло аби  усунути або мінімізувати потрапляння шкідливих вірусів до гортані.