Україна через 48 годин закриє кордон для іноземних громадян, повідомив секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов.

За його словами, заходи діятимуть наразі протягом двох тижнів. Їхньою метою є стримати поширення коронавірусу в країні.

«Міністерство закордонних справ попередить зараз всі установи, всі країни про те, що кордон України для іноземних громадян на два тижні буде закритий. Через два тижні в залежності від того, як буде розвиватися ситуація, ми на засіданні Ради нацбезпеки й оборони будемо ухвалювати наступне рішення», – сказав Данілов у перерві засідання РНБО.

Виняток становитимуть лише ті, хто працює в дипломатичних установах, організаціях ООН, ЮНІСЕФ тощо.

При цьому всі громадяни України, які зараз перебувають за кордоном, матимуть змогу повернутися до України. При цьому, якщо громадяни повертатимуться з тих країн, де «вирує коронавірус», вони будуть проходити процедури обсервації.

За тиждень всі пункти пропуску на кордонах України мають бути забезпечені експрес-тестами для виявлення коронавірусу, додав Данілов.

Секретар РНБО також закликав громадян України за можливості обмежити закордонні туристичні поїздки.

В Україні на даний час підтверджені лабораторно три випадки коронавірусного захворювання: два – в Чернівецькій, один – у Житомирській області. 71-річна жінка з Радомишля на Житомирщині померла від коронавірусу 13 березня.

12 березня в Україні розпочався карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції та для недопущення поширення COVID-19. Він триватиме три тижні – до 3 квітня.