Школяр з міста Київ став учасником філософського онлайн-семінару для підлітків «Обрії майбутнього 5.0»

 

28-30 березня 2020 року Платон Бойко взяв участь у філософському онлайн-семінарі для підлітків «Обрії майбутнього 5.0», організаторами якого є Klitschko Foundation та The Aspen Institute Kyiv. Загалом у проєкті взяли участь 17 підлітків з усієї України.

 

Проєкт мав проводитись офлайн, як і 4 попередні семінари. Але ситуація, в якій опинився весь світ у зв’язку із введенням карантину, стала для команди організаторів викликом, тому «Обрії майбутнього 5.0» перенеслись на простори мережі інтернету. В учасників та в організаторів було хвилювання, що через онлайн-зв’язок не вдасться створити тієї довірливої, відкритої атмосфери, яка могла б бути під час офлайн-семінару. Але з перших хвилин проєкту кожного охопило відчуття, що вони частина історії – учасники першого філософського онлайн-семінару!

 

 Через платформу Zoom у форматі модерованого діалогу та групових занять учасники досліджували поняття чеснот, спілкувались на тему миру, з’ясовували значення креативного мислення, розвивали навички критичного мислення, дискутували про призначення людини в світі та розмірковували про силу знань. Учасники мали змогу познайомитись з філософськими текстами Декарта, Айзексона, Канта, Гоббса, Фукуями, Андреаса-Саломе, Фіхте та іншими. Також підлітки змоделювали суспільство через 50 років, і найважливіше те, що після цього завдання усі учасники зробили один висновок – майбутнє залежить від кожного з них.

 

Під час семінару учасники мали сесію з запрошеною гостею – Світланою Ройз, дитячим сімейним психологом, авторкою книг «Чарівна паличка для батьків», «Де живе ангел» та інших. Разом з підлітками вона обговорила питання вибору життєвого шляху, допомагала формувати цілі на майбутнє та обговорили виклики, з якими воно щодня зіштовхуються і запропонувала практичні вправи для розвитку впевненості і самоконтролю. Крім навчальної частини, учасники разом робили зарядку, співали пісень, жартували та надихались один одним – виявляється робити це в онлайн-режимі теж можна!

 

Своїми враженнями від проєкту ділиться учасник Платон Бойко: «Проєкт дав змогу мені зрозуміти, що вчитися на своїх помилках треба, щоб отримати корисний досвід та не повторювати їх, а ділитися ідеями треба, щоб зрозуміти життя. Проєкт зібрав юних філософів в одному онлайн просторі, і, не дивлячись на усі перешкоди, ми все ж таки змогли відчути ту магію діалогу. Не зважаючи на відстань між учасниками семінару, я зміг пропустити через себе емоції та думки кожного. Ніби занурився в океан думок та плив по ньому, змінюючи свій світогляд. Під час проєкту нас запитали яку Україну ми бачимо через 10 років і саме тоді ми усі усвідомили, що ми і будемо цими змінами. Тому наступним моїм кроком буде реалізація власного онлайн-семінару. Так, я зможу передати отриманні знання та навчики іншим.»

 

Кожен учасник отримав сертифікат про проходження семінару. А протягом квітня всі 17 підлітків реалізують онлайн-проєкти для однолітків у своїх громадах.

 

 

 

Організатори проєкту «Обрії майбутнього»

 

Klitschko Foundation – благодійна організація, що розвиває громадянське суспільство в Україні. Через неформальну освіту підлітки та студенти опановують навички, важливі у XXI столітті, впроваджують здоровий спосіб життя, стають екологічно свідомими, беруть участь у міжкультурних обмінах, вчаться проєктного підходу в житті, навчанні та у майбутній професії. Випускники проєктів організовують освітні заходи для однолітків. Таким чином стають амбасадорами змін у своїх містах і селах.

 

Аспен Інститут Київ – громадська організація, яка сприяє розвитку взаєморозуміння між українськими лідерами за ключовими питаннями, підтримує становлення ціннісно-орієнтованого лідерства і культури ведення діалогу про принципи громадської взаємодії.