Унаслідок пожеж у зоні відчуження Чорнобильської АЕС були заподіяні збитки в розмірі десятків мільйонів гривень, заявила в.о. Голови Державного агентства України з управління Зоною відчуження (ДАЗВ) Катерина Павлова на онлайн-брифінгу.

Вона повідомила, що за даними регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж станом на 8 квітня вогонь пройшов близько 3,5 тис.га землі, проте уточнити цифру неможливо через сильне задимлення.

“Наразі ДАЗВ, профільні міністерства і Кабінет Міністрів працюють над підрахунком збитків. За попередніми даними сума сягає десятків мільйонів гривень”, – повідомляє прес-служба агентства.

До основних причин загоряння відносять пожежу, яка перекинулася на територію зони відчуження зі сторони Древлянського заповідника в Житомирській області, коротке замикання ліній електропередач в зоні і навмисні підпали.

Як повідомлялося, 4 квітня о 13:22 до ДСНС надійшла інформація, що в зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення Чорнобильської АЕС поблизу с.Володимирівка Котовського лісництва виникла Верхова лісова пожежа на площі 20 га. Пожежу гасили більше доби із залученням спецтехніки та пожежної авіації.

Станом на 7:00 11 квітня в зоні відчуження підрозділами ДСНС спільно з працівниками лісової охорони ДАЗВ проводять гасіння пожеж на території Корогодського, Котовського та Денисовецького лісництв. До гасіння пожеж залучено 319 осіб та 85 одиниць техніки, з них від ДСНС 264 людей особового складу та 81 одиниця техніки, зокрема 3 літаки та 3 вертольоти ДСНС, якими 10 квітня здійснено 96 скидів (240 тонн води).