Інститут імені Джона Гопкінса, який відслідковує он-лайн ситуацію з захворюваністю на #COVID19 і рейтинг якого є найбільш якісним у світі, поставив Україну на 44 місце по світі за кількістю тих, хто захворів. Цей сумний  рейтинг очолюють США, там понад 530 тисяч людей захворіло й нажаль 20000 з них померли. Загалом у світі цифри наближуються до трьох мільйонів хворих… Цікаво, що останнє місце у світі за захворюванням на коронавірус, посідає  Йємєн, там виявили лише 1 випадок захворювання. З пострадянських країн – найбільше захворіло у Росії, біля 16000 хворих. Деякі країни, на кшталт Північної Кореї та Туркменістана – просто не надають своїх даних і тому відсутні у світовому рейтингу.

На томість Utube – канал The люди подає репортажі із найунікальнішіх країн про сучасний стан речей із епідемією COVID19, і такий стан говорить про те, що ситуація в країнах, які закривають інформацію є подекуди гіршою на порівняння із державами з відкритою статистикою.

Найбільш добра епідемічна ситуація в острівних країнах, де, вочевидь, набагато легше здійснювати контроль за розповсюдженням вірусу і де цей фактор помножується на нерозвинутість медицини та діагностики вірусу, таких як: Тімор -Лесте, Папуа -Нова Гвінея, Шрі-Ланка тощо  – у цих країнах на COVID19 захворіли до 10 людей, а померлих взагалі немає.

Цікаві факти з рейтингу: В країнах де “соціальна дистанція” є природньо великою, як наприклад в Монголії, заражених усього 12 осіб, померлих немає.

Ситуація у найближчих сусідів України: Польща -6400 хворих, померлих 200, Білорусь -2600 х26, Молдова -1600х30, Румунія – 6300 х 306, Угорщина -1400 х 100, Словаччина – 750 х 2.

ТУТ МОЖНА ПЕРЕГЛЯДАТИ ОН-ЛАЙН СТАТИСТУКУ НА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ COVID19 У СВІТІ