Енергетична компанія «Центренерго» є сьогодні найбільш підготовленим об’єктом для приватизації, але оптимальний час для оголошення конкурсу з продажу підприємства – вересень-жовтень 2018 року, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на глава офісу Національної інвестиційної ради України Юлію Ковалів.

– Реально найбільше готове зараз (до приватизації) «Центренерго». Радники завершують підготовку повної data-room, оцінку. Але нелогічно оголошувати конкурс на приватизацію «Центренерго» влітку, коли в більшості міжнародних компаній або банків період відпусток. Вересень чи жовтень – оптимальний час, – сказала вона в інтерв’ю агентству, передає mind.ua.

Так, на думку Ковалів, стратегія більшості європейських енергетичних компаній на декарбонізацію не є перешкодою для приватизації «Центренерго». «Є Китай, Середній Схід, Туреччина, Індія. А у нас – великий актив, одна з найбільших генерацій», – зазначила глава офісу Націнвестради.

Вона вважає, що успіх конкурсу залежатиме від ціни, якості підготовки, умов приватизації та активного просування, яким займається радник.

Також вона повідомила, що є претенденти з боку інвесторів і на обласні енергопостачальні компанії (обленерго), які держава також планує виставити на конкурс. Однак, за її словами, продаж обленерго стримує відсутність зрозумілого тарифного регулювання.

– Треба нормальне довгострокове RAB-регулювання, – підкреслила Ковалів.

«Центренерго» експлуатує Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт. Державі належить 78,3% акцій. У кінці лютого цього року Кабінет міністрів України затвердив консорціум на чолі з Ernst & Young sp. z o.o. Corporate Finance sp.k (EY, польський підрозділ) в якості радника з продажу «Центренерго».