Офіс президента опублікував оновлені списки людей і компаній, стосовно яких були запроваджені санкції у 2017 році та закінчувалися у травні 2020. Перелік міститься в указі Президента –  №184 від 14 травня 2020 року, яким він вводить в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони “Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.  У списках 377 фізичних і 235 юридичних осіб. Переважно санкції вводяться на 3 роки, але інколи і всього на рік. Списки включають як осіб, що були внесені туди раніше, так і тих, кого не було. Між іншим з невідомих широкому загалу причин, декількох осіб звідти було виключено. Санкції передбачають такі обмеження:

 • блокування активів в Україні;
 • заборона виведення капіталів за межі України;
 • заборона на в’їзд до України;
 • заборона іноземцям приватизувати і брати в оренду державне майно України;
 • обмеження або заборона надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж в Україні;
 • заборона передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності;
 • заборона торговельних операцій;
 • заборона транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;
 • зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;
 • позбавлення державних нагород України, інших форм відзначень;
 • заборона держзакупівель у юросіб-іноземців та підприємців, які продають іноземні товари, роботи та послуги
 • припинення видачі дозволів на ввезення в Україну чи вивезення з неї валюти та обмеження видачі готівки за платіжними картками, випущеними за межами України.
 • Серед підсанкційних осіб є також, на жаль, і наші земляки, наприклад, така собі – Наталія Іванюта. В Указі Зеленського сказано лише, що ця персона народилася у місті Бориспіль, але постійно проживає на території окупованої росіянами Автономної республіки Крим. Доволі просто з’ясувати, що ця жінка там робить: у відкритих джерелах бачимо, що пані Іванюта Наталія Реонольдівна і сьогодні працює у “Муніципальній бюджетній установі “Редакція газети” Чорноморські новини ” – муніципального утворення –  Чорноморський район Республіки Крим”. Це “утворення” створили (перепрошую за тавтологію) окупанти на місці Чорноморського району АРК і звісно ж, разом з ним “віджали” й району газету, яку перейменували у “Чєрноморскіе ізвестія”. Саме цей орган очолила піддана санкціям колишня бориспільчанка, яка тепер щосили прославляє окупантів за їхню милість – ось заголовки матеріалів з її видання:  «Единая Россия» внесла в Госдуму поправки о повышении пособия по уходу за ребенком в два раза ,  Дмитрий Медведев: За каждым проблемным вопросом стоит конкретный человек” і навіть: “Как защитить люцерну от долгоносика”. Жаль, що наща землячка не надрукувала статтю під заголовком: “Як нам захистити Крим от зелених чоловічків”… проте схоже, що вона навпаки усіляко вітала окупантів, які вкрали нашу територію, за що, власне, проти неї й ввели державні санкції. До речі, у списку підсанкційних осіб чимало інших цікавинок, зокрема там жителі, Львова, Львівщини, Чернігова, Житомира, Хмельниччини, Дніпра, Донеччини, сумької області тощо. Деякі з цих персонажів й досі зареєстровані на території України й не виключено, що й бувають на батьківщині… Хотілося б аби правоохоронні органи України “гідно” зустрічали подібних манкуртів -візитерів у вмпадку їхнього повернення на свою “малую родіну” і оформляли, як кажуть “у відповідності до законодавства України”…

Ознайомитися з повними списками можна за двома лінками: фізособи та юрособи

На фото: Наталія Іванюта

Джерелосайт глави держави