А помідори теж голодують, як і будь-які рослини. Чим же можна підживити томати. Ось висадили таку живеньку, зелену розсаду. Ніби й прижилася добре. Але пройшов час і вона починає чахнути. Але ж хочеться отримати хороший урожай. То чого ж не вистачає томатам для нормального росту? Допоможе розібратися спостережливість. Проведіть огляд, звернувши в першу чергу увагу на листя, їх колір, розвиток, форму.

Хлороз листя – пожовкла листова пластина з темними прожилками, може бути сигналом для живлення різними мікроелементами.

Краї стали ламкими, загнулися – треба дати магнію. Проведіть обприскування розчином 0,02 грама сульфату магнію на 10 літрів води. Або це може бути просто розкладена зола до 60 грам на квадратний метр, 20 грам каліймагнезії. Звичайно з наступним поливом.

Біле, мляве хлоротичне листя говорить про брак міді. Мідний купорос для обприскування в мікродозах на 10 літрів води 5 грам, цілком виправить становище.

Якщо ж засихає верхівка пагона, а лист спочатку біліє, потім жовтіє, то можна говорити про дефіцит заліза в харчуванні помідора. Проведіть позакореневе підживлення 0,1% хелатом або залізним купоросом 5 грам на 10 літрів.
На піщаних, вапняних ґрунтах часто проявляється борне голодування у томатів. На плодах помітні почорнілі відмерлі тканини, а верхівки пагонів чорніють. Найпростіше провести обприскування борною кислотою з розрахунку на літр води 1,5 грам. Це витрата на 1/10 сотки площі. Якщо ж вносити в ґрунт, то дайте на цю ж площу 15 грам борної кислоти або бури. Для зручності розподілу змішайте з піском і розсипте по грядках.

Часто городники недооцінюють значення кальцію для росту рослин. Він покращує властивості ґрунту. Обприскування 1% розчином кальцієвої селітри допоможе впоратися помідорам з вершинною гниллю. Вона докучає на перших етапах росту плодів, коли вони тільки наливаються і ще зелені. Проводьте її до 2 разів на тиждень недовгий період.
Для збагачення кальцієм – підійде гіпс, фосфогіпс, зола, кальцієва селітра. Восени застосовують вапняне борошно, вапно. Але їх не рекомендовано поєднувати з гноєм.

Але якщо говорити про голодування рослин, то все ж в першу чергу потрібно виділити азот, калій, фосфор.
Якщо жилки стали фіолетовими, а нижня сторона листа багряна, то це бракує фосфору. Робимо витяжку. Потрібно настоювати добу в літрі води 50 грам суперфосфату. Для кращого розчинення періодично помішувати. Потім довести об’єм до 10 літрів і витратити на 10 кв. м. поливу. А ось розсипати по землі його варто тільки під час підготовки ґрунту. Для екстреної допомоги знадобитися все таки витяжка.

Краї листя помаранчеві, жовто – зелені, зморшкуваті, сама пластина блякла, сірувата – це калійне голодування. Полити розчином хлористого калію 40 грам на 10 літрів.

І звичайно ж азот. Його брак проявляється через витончення листя, осипання квіткових бруньок, слабке зав’язування плодів і їх невеликий розмір. Зростання сповільнюється, а листя набувають червонуватого забарвлення. На 10 квадратних метрів площі знадобитися всього 6 грам сечовини. Розведіть її у воді. А потім додавайте розчин в поливальну воду. Але тут головне не перегодувати. Якщо зростання буде бурхливим і все пішло в листя, значить азоту забагато.

За матеріалами ЗМІ