Сьогодні, 30 липня, пройшла соціально-інформаційна акція #протиДій торгівлі людьми. Захід відбувся під патронатом Міністерства соціальної політики України в рамках загальнонаціональної інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми.

Про це повідомив Департамент комунікації Національної поліції України.

За словами заступника міністра соціальної політики України Наталії Федорович, присутність представників різних організацій на сьогоднішній акції є свідченням усвідомлення такої серйозної форми порушення прав людини, як торгівля людьми. Відтак Україна приєдналася до тих країн світу, які сьогодні спільно проводять акції до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

«Сьогодні ми говоримо громадянам про цей злочин, що це таке, його форми, як в нього не потрапити, а потрапивши – яку допомогу отримати. Я сподіваюся, що ця наша інформаційна компанія є ще одним свідченням того, що ми готові, ми працюємо і будемо працювати над подоланням цього страшного злочину», – наголосила Наталія Федорович.

Працівник політичного Департаменту Посольства США Антон Купер зазначив, що жертвами торгівлі людьми стали більш ніж 20 мільйонів людей у всьому світі. І кількість таких жертв продовжує зростати, незважаючи на спільні зусилля упродовж минулого десятиліття.

«Багато людей не обізнані з ознаками торгівлі людьми, і навіть коли вони вже стали жертвами – думають, що їм просто не пощастило Вони не знають, що можуть звертатися по допомогу. Разом ми можемо це змінити. І сьогодні ми робимо ще один крок, щоб зробити ці зміни реальністю», – зазначив Антон Купер.

Представник Посольства Сполучених Штатів Америки додав, що уряд США пишається спільною роботою з українським урядом та відданими партнерами в особі громадянського суспільства у боротьбі проти сучасного рабства. Зокрема, спільними зусиллями учасників цієї боротьби потерпілим було надано допомогу, після чого вони змогли повернутися додому, реінтегруватися у суспільство або взагалі не стати жертвами рабства.

Начальник Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції Артем Крищенко наголосив, що упродовж шести місяців цього року поліцією порушено близько 200 кримінальних проваджень за фактами торгівлі людьми. З них 108 – це сексуальна експлуатація. Жертвами зловмисників стають не лише дорослі, а й діти. Так, за півроку розпочато сім кримінальних проваджень щодо продажу дітей.

«З кожним роком статистика щодо злочинів торгівлі людьми росте. Проте це пов’язано не зі збільшенням кількості злочинів цієї категорії, а з тим, що ми навчилися оперативно виявляти такі правопорушення», – наголосив очільник Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції.

Він додав, що акція, яка стартувала в усіх регіонах держави до дня протидії торгівлі людьми, дуже важлива, адже в ній беруть участь всі організації – як державні, так і недержавні.

«Об’єднавши зусилля, ми зможемо побороти це ганебне явище. Тільки так. Тому що дуже значну роль грають неурядові організації, які надають допомогу жертвам торгівлі людьми. Це і психологічна допомога, і матеріальна. Також вони допомагають переправляти їх з країн третього світу до батьківщини», – зазначив Артем Крищенко.