Зокрема: падіння доходів бюджету за перші п’ять місяців 2020 року порівняно з п’ятьма місяцями 2019 го – мінус 38,5 мільярда гривень. Доходи держбюджету в травні 2020, скоротилися на 30% в порівнянні з травнем 2019 го. Цифри опублікував сайт Мінфіну. Інші показники теж не радують:

– Падіння промислового виробництва c початку року – 7,9%, триває з вересня 19-го.

– Середня зарплата з урахуванням інфляції в порівнянні з квітнем 2019 го – мінус 0,4%

Мінфін, як повідомляється на сайті скоротив план збору доходів для митниці, проте в травні митники все одно не виконали план (недоїмка складає –  3,1 мільярда грн.), також через скасування Верховною Радою частини місцевих податків не виконано план зборів до місцевих бюджетів – недобір 1,4 мільярда. Податкова ж служба скорочений план (39,6 млрд) перевиконала, зібрала 43,2 млрд – плюс 3,6 млрд., але до статистики не включені багато ключових показників. Ціною перевиконання виявилося і “перевиконання” заборгованості бюджету з відшкодування ПДВ (з початку року 19 мільярдів грн.).

Отже, вже при новому українському Уряді – динаміка падіння з вересня 2019 го є незмінною. Уряд не спромігся вибудувати нову економічну стратегію, поліпшити адміністрування  податків і платежів та провести будь-які структурні зміни.