Європейський інвестиційний банк та Міністерство розвитку громад та територій України підписали угоду про співпрацю для сприяння підготовки Проєкту із енергоефективності громадських будівель в Україні.  Співпраця передбачає грантове фінансування у 150 тис євро від EPTATF.

    Очікується, що надалі проєкт отримає фінансування у вигляді 300 млн євро кредиту від ЄІБ. Проєкт підвищить енергоефективність 1000 будівель (переважно дитсадків, лікарень та шкіл). А також попередить викиди понад 1 млн тонн двоокису вуглецю (CO2). Результатами проєкту скористаються 2,5 млн жителів України. ЄІБ веде переговори з Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р) та ЄС щодо подальших значних грантових внесків на цю програму.
Шляхом включення заходів для боротьби із COVID-19 проєкт покращить середньострокову стійкість лікарень до пандемії.
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Міністерство розвитку громад та територій України (Мінрегіон) уклали угоду про співробітництво у сфері надання консультаційних послуг для підтримки підготовки Проєкту із енергоефективності громадських будівель в Україні (Public Buildings Energy Efficiency project). Угоду підписали 2 червня 2020 року напередодні зустрічі донорів Трастового фонду Східного партнерства з технічної допомоги (EPTATF). Фонд надасть 150 тис євро, щоб підтримати імплементацію цієї угоди.
Очікується, що Проєкт із енергоефективності громадських будівель в Україні буде підкріплено кредитом у 300 млн євро від ЄІБ та грантовими внесками Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р) та ЄС на додачу до консультаційних послуг. Проєкт вирішить основні гострі проблеми у секторі, зокрема – питання нестачі довгострокового капіталу для малих та середніх муніципалітетів України. А також – проблему браку підтримки у всьому циклі підпроєкту із енергоефективності, включно з: оцінкою проєкту, матеріально-технічним забезпеченням, адмініструванням договору, наглядом та контролем за будівництвом, введенням в експлуатацію, тестуванням та прийманням виконаних робіт. Суттєвого позитивного економічного впливу можна досягти через розширення інвестицій та зі значною технічною підтримкою.
Проєкт підвищить енергоефективність 1000 будівель, переважно дитсадків, лікарень та шкіл. Він допоможе попередити викиди понад 1 млн тонн двоокису вуглецю (CO2). Результатами проєкту скористаються 2,5 млн жителів України. Шляхом включення заходів для боротьби із COVID-19 проєкт покращить середньострокову стійкість громадських будівель, зокрема лікарень, до пандемії.
Голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон прокоментував: «Грант EPTATF сприяє тісній співпраці між ЄІБ та Україною щодо підвищення енергоефективності громадських будівель в країні. Це ключовий пріоритет ЄІБ як кліматично-орієнтованого банку ЄС. Проєкт покращить умови життя громадян України, зумовить суттєву економію енергії із позитивним впливом на зміни клімату та скоротить витрати на опалення і залежність України від імпорту енергії».
Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський зазначив: «Міністерство розвитку громад та територій України та Європейський інвестиційний банк підписали Угоду, відповідно до якої буде організовано підготовку надання низьковідсоткового кредиту у 300 млн євро з тривалим строком погашення для впровадження широкомасштабної термомодернізації будівель громадського сектору. Зокрема, термомодернізацію здійснюватимуть шляхом встановлення сучасного обладнання з енергоефективності, лічильників та систем управління, модернізації систем опалення, вентиляції та освітлення тощо».
Додаткова інформація:
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) – це банк Європейського Союзу та інституція довгострокового кредитування. Це також єдиний банк, чиїм власником є держави-члени Євросоюзу, і який представляє інтереси цих держав. ЄІБ тісно співпрацює з інституціями ЄС задля впровадження політик Європейського Союзу.
Як найбільший за обсягом багатосторонній позичальник та кредитор ЄІБ забезпечує фінансування та надає експертизу для надійних та стабільних інвестиційних проєктів, які сприяють досягненню політичних цілей ЄС. Понад 90% діяльності ЄІБ відбувається в Європі. Проте банк також допомагає у реалізації зовнішньої політики та політики розвитку Євросоюзу.
Трастовий фонд Східного партнерства з технічної допомоги (The Eastern Partnership Technical Assistance Trust Fund (EPTATF) – це багатозадачний та багатогалузевий інструмент фінансування для спеціальної технічної підтримки у країнах Східного Партнерства. Він надає цим країнам передовий досвід та ресурси для покращення продуктивності під час підготовки та імплементації проєктів. Це спрощує мобілізацію фінансування для інвестицій, підтриманих ЄІБ. EPTATF забезпечує високу додану вартість, оскільки краща підготовка проєктів підвищує їх інвестиційну привабливість та покращує вплив інвестицій на розвиток країн-бенефіціарів.
Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р) – це багатосторонній донорський фонд обсягом 200 млн євро для стимулювання інвестицій у муніципальні проєкти з підвищення енергоефективності та охорони навколишнього середовища у країнах Східного партнерства. Створення E5P ініціювала Швеція під час президентства в ЄС у 2009 році. Цей фонд об’єднує фінансові внески Європейського Союзу та групи з 21-ї країни. Далі ці внески використовують для залучення національних коштів та кредитів міжнародних фінансових інституцій.
English version: тут: http://www.rol.org.ua/eng/newsitem.cfm?unid=599