ЦВК призначила проміжні вибори народного депутата України в Чернігівській області

5 червня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого Комісія своєю постановою призначила проміжні вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208 (Чернігівська область) на неділю, 25 жовтня 2020 року.

Рішення прийняте у зв’язку з достроковим припиненням повноважень народного депутата України Давиденка В.М., обраного в цьому виборчому окрузі.

При цьому взято до відома, що виборчий процес вказаних проміжних виборів починається з дня, наступного після дня опублікування відповідної постанови про їх призначення.

Відтак, Комісія постановила, що за наявності відповідних бюджетних асигнувань для організації підготовки та проведення проміжних виборів народного депутата України в ОВО № 208 цю постанову опублікувати в загальнодержавних друкованих засобах масової інформації 26 серпня 2020 року.

Як зазначив Голова Комісії Олег Діденко, під час розгляду цього питання ЦВК зіткнулася з певними складнощами, основна з яких – відсутність бюджетних асигнувань для організації підготовки та проведення проміжних виборів народних депутатів України.

“Тому Комісія скористалася існуючою законодавчою можливістю щодо розведення у часі питання призначення виборів та питання публікації відповідної постанови у ЗМІ, після чого безпосередньо розпочинається виборчий процес цих виборів. Окрім того, Комісія поставила факт публікації цієї постанови в залежність від виділення відповідних бюджетних коштів”, – зауважив Олег Діденко.

Також, за його словами, відповідно до виборчого законодавства проміжні вибори народних депутатів України можуть проводитися одночасно в тому числі й з черговими місцевими виборами, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року. Це створить можливість забезпечити оптимальне адміністрування заходів з організації підготовки та проведення зазначених виборів, що особливо актуально у разі проведення виборів в умовах карантину.

“Окрім того, одночасність двох виборчих процесів дозволить заощадити майже 11 мільйонів гривень бюджетних коштів на проведення виборів. Оскільки фінансування виборчих комісій буде здійснюватися за однією бюджетною програмою”, – наголосив Голова Комісії.

Комісія звернулася до парламенту та уряду щодо необхідності збільшення видатків на проведення виборів

Під час сьогоднішнього засідання Комісія звернулася до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” у частині збільшення видатків за трьома бюджетними програмами. А саме:

– за бюджетною програмою 6731010 “Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів” – на  10 млн 841 тис. 500 гривень;

– 6731020 “Проведення виборів народних депутатів України” – на 994 тис. 800 гривень;

– 6741020 “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” – на 1 млрд 252 млн 117 тис 800 гривень.

Таке рішення Комісії викликано низкою факторів. Зокрема, як повідомлялося, Верховна Рада України зменшила бюджетні призначення на проведення місцевих виборів з 2 млрд 154 млн 988 тис. гривень до                          1 млрд гривень.

Бюджетні призначення в розмірі 1 млрд гривень забезпечать здійснення видатків, пов’язаних з підготовкою та проведенням місцевих виборів. Однак, за розрахунками Комісії, із зазначеного обсягу коштів на оплату праці членів виборчих комісій з місцевих виборів, спеціалістів, експертів та технічних працівників, залучених до роботи в цих комісіях, залишається лише 10 відсотків від потреби.

Комісія звертає увагу на те, що незабезпечення фінансування у повному обсязі ставить під загрозу формування складу та утворення виборчих комісій.

Також за розрахунками Комісії обсяг коштів, необхідних для організації підготовки та проведення проміжних виборів народного депутата України в ОВО № 208, становить 11 млн 974 тис. 400 гривень.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” Комісії за відповідною бюджетною програмою встановлено бюджетні призначення в сумі 10 млн 641 тис. 200 гривень. Станом на 1 червня 2020 року залишок невикористаних асигнувань за цією програмою становить 1 млн 823 тис. гривень.

ЦВК зазначила, що відповідно до законодавства в разі, якщо одночасно з проміжними виборами народного депутата України проводяться інші вибори, за рішенням Комісії дільничні виборчі комісії для організації підготовки та проведення таких виборів можуть не утворюватися, а їх повноваження здійснюють відповідні ДВК, утворені для виборів, що проводяться одночасно.

Отже, за одночасного проведення проміжних виборів народного депутата України в ОВО № 208 з черговими та першими місцевими виборами 25 жовтня 2020 року частина видатків здійснюватиметься за рахунок коштів бюджетної програми на проведення місцевих виборів у сумі 9 млн 153 тис. 600 грн, а решта видатків у сумі 2 млн 817 тис. 800 грн – за бюджетною програмою “Проведення виборів народних депутатів України”.

Крім того, з метою забезпечення кожної виборчої дільниці необхідною кількістю стаціонарних (великих) виборчих скриньок є потреба у виготовленні додаткової їх кількості, орієнтовна вартість яких становить 10 841,5 тис. гривень. Закупівля Комісією стаціонарних (великих) виборчих скриньок повинна здійснюватися за рахунок коштів, передбачених Комісії за бюджетною програмою 6731010 “Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів”.