Вчора в Апеляційному військовому суді міського округу Власіха Московської області (РФ), проходить розгляд апеляційних скарг захисників на вирок південного окружного військового суду фігурантам ялтинського «справи Хізб ут-Тахрір».  На судовий процес у якості слухачів і моніторів прибутку дипломати з представництва Європейського Союзу, представництва Королівства Нідерландів та Посольства України в Російській Федерації. Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов, передає КРИМСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ.

«Дипломати змушені були виїхати після оголошеної перерви в судовому засіданні, так як суд не забезпечив належний технічний супровід відеоконференцзв’язку з Кримським гарнізонним військовим судом, де працює захист, і з ізоляторами, в яких містяться фігуранти справи. Вони чули тільки суддів », – прокоментував адвокат.

Раніше 12 листопада 2019 року, Південний окружний військовий суд засудив Мусліма Алієва до 19 років колонії суворого режиму, Енвера Бекирова – до 18 років, Вадима Сірука і правозахисника Емір-Усеіна Куку – до 12 років, Рефата Алімова – до восьми, а Арсена Джеппарова – до семи.

На думку правозахисного центру «Меморіал», заарештовані позбавлені волі за відсутності події або складу злочину з порушенням російського та міжнародного права.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити фігурантів «ялтинського справи Хізб ут-Тахрір» і всіх українських політв’язнів.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала Емір-Усеіна Куку та інших фігурантів справи в’язнями совісті, неодноразово проводила громадські кампанії на підтримку кримськотатарського правозахисника