7 липня комітет Верховної Ради з питань організації державної влади щодо адміністративно-територіального устрою не підтримав створення Переяславського району. Тому міста Переяслав і Ірпінь ініціювали спільну петицію, де просять Президента Володимира Зеленського переглянути районування Київщини і зробити їх районними центрами.

Про це пише мер Переяслава Тарас Костін на своїй сторінці у Facebook.

“Відбулося засідання комітету ВРУ. Одне з питань, який озвучив міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов, а саме питання про створення Переяславського району, на жаль, не був підтриманий депутатами. Звертаюся до мешканців Переяславщини з пропозицією використовувати ще одну можливість виправити ситуацію в нашу користь. Підтримати спільну з містом-побратимом Ірпенем петицію до Президента України – гаранта наших прав і свобод. 25 тисяч підписів нам потрібно зібрати якомога швидше, бажано протягом п’яти днів “, – написав він.  У тексті петиції Володимира Зеленського просять переглянути затверджений Кабінетом Міністрів проект постанови №3650 “Про утворення і ліквідацію районів”, а саме – створення Бучацького району та ліквідацію Переяслав-Хмельницького району.

Там зазначається, що замість Бучі центром доцільніше зробити місто Ірпінь, а замість Борисполя – Переяслав.

Також в.о. мера Ірпеня Андрій Литвинов попросив городян підтримати петицію.

ПІДТРИМАТИ МОЖНА ТУТ: Петиція Президенту України- підписати

“Звертаюся до кожного мешканця нашого міста з проханням віддати свій голос за петицію” Про перегляд проекту Постанови Кабінету Міністрів №3650 “Про утворення і ліквідацію районів”. Ми повинні відстояти законне право Ірпеня – стати адміністративним центром новоствореного району! Також звертаюся до представників усіх українських громад – підтримайте цю ініціативу! Разом ми зможемо змусити владу рахуватися з думкою народу! “, – зазначив він.

Раніше представники відразу декількох громад Київщини (Ірпеня, Гостомеля, Ворзеля, Коцюбинського, Козинці, Михайлівки-Рубежівки, Забуччя, Бородянки, Вишгорода, Бучі) збиралися на пікет Кабінету Міністрів України з вимогою надати місту Ірпінь статус адміністративного центру субрегіонального рівня